به گزارش هنرآنلاین، آیین گشایش نمایشگاه انفرادی «افکار» شامل نقاشی‌های مریم نامدار، ساعت 16 روز جمعه 14 اردیبهشت‌ماه در نگارخانه «نقش جهان» برگزار می‌شود.

مریم نامدار متولد 1361 و فارغ‌التحصیل رشته هنرهای تجسمی است. او پیش از این آثارش را در برخی نمایشگاه‌های گروهی نظیر منتخب آثار گالری «اکنون» (اصفهان)، منتخب آثار گالری «آرتیبیشن»،گالری «هفتا»،«داوودی» و «زرنا» به نمایش گذاشته بود.

این هنرمند در خصوص آثار به نمایش‌درآمده در نمایشگاه انفرادی «افکار» می‌گوید:«قطعاً به عنوان یک نقاش انتزاعی، خود را در دنیایی از رنگ‌ها و فرم‌های غیرطبیعی می‌بینم. داستان‌ها در ذهنم با استفاده از این عناصر و رنگ‌ها تداعی می‌شوند. بوم نقاشی من به صحنه‌ای تبدیل می‌شود که در آن احساسات، تجربیات و افکار آشکار می‌شوند و من به دنبال انتقال این مناظر درونی از طریق کارم هستم. دغدغه همیشگی من نپذیرفتنِ آثارم در جامعه‌ای‌ست که گالری‌دارها هنر را کالایی برای کسب درآمد می‌دانند و عملاً نقاشی انتزاعی یا آبستره جایی در این روند ندارد. تمایل گالری‌دارها به هنر روایتی باعث به انزوا کشیده‌شدن این‌گونه سبک‌ها شده است. با امید به روزهایی که هنر در کلیه سبک‌ها پذیرفته بشود».

نامدار1

همچنین نامدار در بخشی از استیتمنت نمایشگاه انفرادی خود نوشته:«افکار» به تفکر دعوتت می‌کند. یک قدم نزدیک‌تر شوید و صدای تپش رنگ‌ها را بشنوید؛ صدای نبض وجود. رنگ‌ها شما را وادار به حرف‌زدن می‌کنند، و در عین حال به درون‌نگری دعوتت می‌کند. چه چیزی فراتر از شکل نهفته رنگ‌ها است؟ آیا آشفتگی می‌تواند هماهنگی داشته باشد؟ آیا در انتزاع آرامش وجود دارد؟ این تفسیر شما را به چالش می‌کشاند.

گفتنی است 20 تابلو در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آیند که با تکنیک اکلرولیک روی بوم و در سبک آبستره (انتزاعی) اجرا شده‌اند.

آثار نقاشی مریم نامدار در نمایشگاه انفرادی «افکار»، از روز 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در نگارخانه نقش جهان روی دیوار قرار خواهند داشت.

نامدار2

علاقه‌مندان به تماشای این آثار تجسمی می‌توانند طی روزهای یادشده از ساعت 16 تا 19 به نگارخانه «نقش جهان» در نشانی خیابان نیاوران، خیابان باهنر، همایونفر،کوچه سعدی، خیابان محمودی 2، پلاک 9 مراجعه بکنند.

گالری شنبه‌ها تعطیل است.