به گزارش هنرآنلاین، امیرعباسی گفت: «نویزآف» سومین نمایشگاه انفرادی من است. در این مجموعه متأثر از سانسور احساسات و عواطفی که درهر دوره‌ای شاهد آن هستیم و در زمان خودش دیده و شنیده نمی‌شوند به سراغ نوار‌های کاست رفتم.

او افزود: نوار کاست که امروزه تبدیل به یکی از آیکون‌های پاپ شده است ما را به دنیای نوستالژی فرامی‌خواند. نوار‌هایی که شاید در زمان خودشان شنیده نشده‌اند یا شکسته شده‌اند. این مجموعه شامل هفت نقاشی و پنج میکس مدیا است.

عباسی با بیان این مطلب که هنرمند جست وجوگری است؛ گفت: هنگام خلق مجموعه جدیدم احساس کردم، شیوه اکسپرسیو بهتر جواب می‌دهد، از این رو با مجموعه جدید تغییر سبک دادم.

عباسی

عباسی در استیمنت این نمایشگاه عنوان کرده است؛ «نویز آف گذشته‌ هر انسان  نقش برجسته‌ ای در احوال امروزش دارد.آنچه در گذشته رخ می دهد ،در حال حاضر، شامل تغییرات و برساختهایی می شود که توالی زمان ،فرهنگ و سیاست بر آن تحمیل کرده است.

اشیا نیز در برساخت زبان وفرهنگ دگرگون می شوند و این دگرگونی در مقابل دیدگان ما مسیری متضاد را طی می کند.اگر چه گاهی این سلب واقعیت یا تحریف در شکل نوستالژیک آنها تاثیری نمی گذارند، اما قابل توجه است.

در مجموعه پیش رو ، نوارها استعاره ای از بر ساخت زبانی و فرهنگی جوامعی نظیر ما هستند .این وارانه سازی ، امروز از آن جهت برجسته شده است که نمود آن در زندگی ما ، شکلی طنز گونه و قابل تامل پیدا کرده است .چیزی که در گذشته ، گاهی با سانسور همراه بوده است و امروز طی فرآیندی فرهنگی ، در دایره ایدئولوژیک نهاد حاکم قرار ندارند .چیزی دگرگون و فراموش شده ، که ماهیت واقعی از آن سلب شده تا نوعی معنا سازی وارانه اتفاق بیافتد.اما امروز در مسیری متفاوت اما بی اثر و تنها نوستالژیک در ذهن ما نقش بسته است.»

نویز1

امیرعباسی متولد ۱۳۷۶ در تهران است، تاکنون آثارش را در سه نمایشگاه انفرادی و چندین نمایشگاه گروهی در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته است. در دو نمایشگاه نخستش، «اوتاکو» و«۵۲ هرتز» شخصیت‌های انیمیشنی را به جهان آثارش فرا خوانده بود.

نمایشگاه «نویزآف» تا ۱۱ اردیبهشت در گالری بام  واقع در خیابان مطهری، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان خدری، پلاک ۲، زنگ ۲

میزبان علاقه مندان است.