به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه و رویداد «چکیده» که اختصاص به نمایش آثار هنری مجموعه‌داران دارد، روز جمعه ۲۶ آبان با رونمایی از فصلنامه «پوشه» در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود و تا اول آذر ادامه خواهد داشت.

در رویداد «چکیده» آثار هنری از مجموعه حامیان خصوصی و دولتی هنر به کوشش شکیبا پرورش با رونمایی از فصلنامه «پوشه» در گالری آرتیبیشن به نمایش درمی‌آید. هدف از برگزاری این رویداد تأکیدی بر اهمیت حامیان هنر در مسیر رشد هنرهای تجسمی و اقتصاد هنر است. همچنین از سوی دیگر پیوندی میان نوشتار و تصویر را از طریق نمایش آثار، رونمایی فصلنامه «پوشه»، معرفی مجموعه‌داران و ارایه تاریخچه‌های مرتبط با این مقوله را در «چکیده» نشان می‌دهیم.

همچنین در روز افتتاحیه، بخشی به نشست پژوهشی درباره‌ مقوله‌ حمایت از هنر اختصاص داده می‌شود.

در بخشی از توضیح این رویداد نوشته شده است: «در تاریخ هنر مدرن ایران نیز با این‌که حمایت‌های دوستداران هنر شکلی دیگر یافته، بازهم اقتصاد بر هنر ایران سیطره داشته و نقش تعیین‌کننده‌ای بازی کرده است. در این دوره، دولت، بنیادها، خیریه‌ها، موقوفات و انجمن‌های داخلی و خارجی نهادهایی بودند که در حمایت از هنر نقش اساسی بازی کرده‌اند. نکتە مهم این است که این حمایت‌ها فقط در تهران پایتخت انجام نمی‌گرفته است و در شهرهای دیگری مانند مشهد، کرمان، اصفهان، رشت، تبریز و… حامیان و دوستداران هنر فعالیت داشته‌اند و کارهای ارزشمند بی‌شماری در این راستا انجام داده‌اند؛ از خرید و گردآوری آثار هنرمندان محلی تا تأسیس انجمن‌ها و جمعیت‌های فرهنگی، برپایی نمایشگاه، تأسیس موزه و وقف. در این نمایشگاه که به بهانه رونمایی «پوشه چهارم» برگزار شده، تلاش کرده‌ایم تا با نگاهی گذرا به حامیان هنر ایران در میان نهادهای دولتی و خصوصی بپردازیم.»

رویداد «چکیده» با حضور حامیان هنر روز جمعه ۲۶ آبان از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرتیبیشن به نشانی ولیعصر، بالاتر از خیابان فرشته، رو به روی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸ برگزار می‌شود.