به گزارش هنرآنلاین، به مناسبت روز جهانی گل و گیاه، برای نخستین بار آلبوم باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران منتشر و هم زمان کافه موزه پس از سال‌ها بازگشایی شد. 

 آلبوم مذکور مجسمه‌های رنه ماگریت، هنری مور، مکس ارنست، الکساندر کالدر، آرلوندو پومودورو، تونی کرگ، کارل اشلامینگر، مارینو مارینی، ادوارد چیلیدا، پرویز تناولی، بیژن بصیری و… را که سال هاست در باغ مجسمه و حیات موزه به صورت دائمی به تماشا هستند را به زیور طبع آراسته است. 

در آیین خودمانی بازگشایی کافه، عباد رضا اسلامی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران در سخنانی کوتاه گفت: «باغ موزه هنرهای معاصر تهران در قلب پایتخت یک موهبت است؛ همنشینی طبیعت و هنر قابی ساخته در نهایت زیبایی و شکوه که شایسته تکریم است. خرسندم که آلبومی اختصاصی با محوریت آثار ماندگار ایرانی و خارجی باغ موزه منتشر می‌شود. و جای خوشبختی ست این آلبوم هم زمان با بازگشایی کافه موزه هنرهای معاصر تهران متولد می‌شود. فرصتی برای نشستن، اندیشیدن و گفتگو کردن لازمه پسا تماشای آثار هنری است؛ از این روست که امروزه موزه‌ها کافه محور هستند و موهبت تبادل نظر و دورهمی را در دسترس قرار می‌دهند.» 

عرفان عبداله‌زاده، مدیر کافه موزه هنرهای معاصر تهران هم توضیحاتی درباره برنامه‌های متنوع کافه که رویکردی هنری خواهد داشت، ارائه داد تا ذیل دورهمی و هم اندیشی هنردوستان و هنرمندان اتفاقاتی متفاوت در این نهاد بین المللی رخ دهد. 

گفتنی است پیش از این به مناسبت نوروز ۱۴۰۲ آلبومی از گزیده بهاری گنجینه، ماه رمضان گذشته گزیده‌ای از آثار هنر اسلامی گنجینه و در دهه کرامت اثر ضامن آهو از کاظم چلیپا (ترکیب مواد ۱۳۷۹) به شکل کارت توسط موزه منتشر شده است.