به گزارش هنرآنلاین، عامری گفت: من ۱۰ سال است به واسطه علاقه‌ای که دارم تمرکزم را بر روی آموزش هنر‌های تجسمی؛ نقاشی و مجسمه به کودکان ۴ تا ۱۲ ساله گذاشته‌ام. چون کار کردن با کودکان بسیار لذت بخش است. دنیای کودکان بسیار شاد و سرشار از انرژی است.

او افزود: شیوه کارم برای آموزش هنری پیش رفتن براساس تاریخ هنر است و در کلاس‌هایم در خلال آموزش اصول نقاشی، دوره‌های تاریخ هنر از دوره رنسانس تا باروک را درس می‌دهم و درباره هنرمندان مهم این دوره‌ها با آن‌ها سخن می‌گویم و آثار هنرمندان این دوره‌ها را به آن‌ها نشان می‌دهم و برخلاف برخی کلاس‌ها به جای این که اثری مقابل آن‌ها بگذارم و آن‌ها وادارم آن را کپی کنند به آن‌ها یاد می‌دهم براساس تخیل خودشان و عناصر پیرامونی‌شان به خلق اثر بپردازند.

عامری ادامه داد: همچنین در این کلاس‌ها به شاگردانم زیست هنری را آموزش می‌دهم و مثلاً درباره موزه‌ها و آثار مهمی که در خود جای می‌دهند صحبت می‌کنم و چون از وضع مالی خوبی برخوردار هستند، در سفر‌هایی که دارند از والدین‌شان می‌خواهند که آن‌ها را برای بازدید به مراکز فرهنگی و هنری ببرند. با این که سن شاگردانم کم است، اما با آن‌ها همواره درباره ارزش هنری آثار صحبت می‌کنم و برایم خیلی جالب بود که در نمایشگاه اخیر شاگردانم در کنار بازدید‌کنندگان آثار دوستان‌شان را خریداری می‌کردند.

عامری درباره این نمایشگاه «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک» گفت: در این نمایشگاه ۶۰ نقاشی و حجم از ۶۰ هنرمند به نمایش درآمد. این امکان را برای هنرمندان به وجود آورده بودیم که در صورت فروش آثارش اثر دیگری جایگزین شود.

او درباره ابعاد و تکنیک نقاشی‌ها گفت: هیچ محدودیتی برای استفاده از تکنیک برای شاگردانم قائل نبودم، اما همه شاگردانم ملزم بودند آثارشان را در ابعاد ۵۰ در ۵۰ خلق کنند. باید به این نکته اشاره کنم آثار الزاماً برای این نمایشگاه خلق نشده‌اند، بلکه شاگردانم در طول سال نقاشی کرده‌اند و بعد از میان آثارشان برای نمایشگاه انتخاب کرده‌ام.

عامری درباره معیار راه‌یابی آثار شاگردانش به این نمایشگاه را گفت: من در حال حاضر ۱۵۰ شاگرد دارم و نخستین معیارم برای راه‌یابی به این نمایشگاه گذراندن یک دوره یک ساله بود و بر این اساس ۶۰ هنرجو به نمایشگاه راه یافتند.

این هنرمند نقاش درباره بازخورد «دو پله خلاقیت: رنسانس تا باروک » گفت: استقبال از این نمایشگاه بی‌سابقه بود و اتفاقاً نمایشگاه فروش خوبی داشت و بسیاری از هنرمندان جدی از این نمایشگاه بازدید کردند و صحبت‌های بازدید‌کنندگان و خود بچه‌ها درباره آثار یکدیگر بسیار شنیدنی بود. ‌امیدوارم که در سال‌های آتی دوباره شاهد برپایی نمایشگاه شاگردانم باشم.

این هنرمند نقاش خاطرنشان کرد: در کنار سه نمایشگاه گروهی از آثار شاگردانم، چندین عنوان کتاب شعر به همراه نقاشی‌های شاگردانم زیر چاپ است، ‌امیدوارم بزودی منتشر شود.