به گزارش هنرآنلاین ، آیین آغازین نمایش «2424» به نویسندگی و کارگردانی زری اماد و تهیه کنندگی فرهاد قائمیان شامگاه روز یکشنبه بیستم خرداد با حضور سیدمحسن خاتمی مدیرفرهنگ سرای نیاوران و جمعی از هنرمندان شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون و عرصه دوبله از جمله تورج نصر، محمدحسین لطیفی،حسین مسافرآستانه، عیلرضا باشکندی، علی همت مومیوند، فریبا رمضانپوردرسالن خلیج فارس فرهنگ سرای نیاوران برگزار شد.

اماد1

محمدحسین لطیفی کارگردان سینما در ابتدای این مراسم گفت: تئاترنور چشم هنرها است و ما در سینما نیز باید حواسمان به تئاتر کشورمان باشد. در این چارچوب حمایت شما مخاطبان فهمیم تئاترهم بسیار ارزنده و امیدوار کننده است و بسیار خوشنودم که شاهد این حمایت هستم.

اماد5

تورج نصربازیگر و دوبلور پیشکسوت کشورمان هم در این برنامه بیان کرد: این مایه دلگرمی و افتخار من است که امشب در اولین اجرای نمایش «2424» حضور دارم و امیدوارم شما تماشاگران فهیم حوزه تئاتر از دیدن این نمایش لذت کافی را ببرید.

حسین مسافرآستانه کارگردان و بازیگرتئاتر نیز ضمن قدردانی از گروه اجرایی نمایش «2424» توضیح داد: این این نمایشنامه اثری سخت و دشوار است و نمی‌دانم که قرار است با چه متنی رو به رو بشوم. ولی یقین دارم که اثری شایسته ای برای شما مخاطبان ارجمندی چون شما خواهد بود.

اماد2

وی افزود: من براین باورم فعالیت در تئاتر طی این روزگار سخت تر از همه‌ اوقات دیگر است. البته به طور کلی شغل تئاتر،حرفه‌ سخت و پیچیده ای در این روزگار بسیار سخت تر است. مسیری که امیدوارم خانم اماد و سایرهمکارانشان در گروه اجرایی بتواند به بهترین شکل ممکن اثر قابل اتکایی را پیش روی مخاطبان قرار دهند.

فرهاد قائمیان تهیه کننده نمایش «2424» هم درادامه این مراسم توضیح داد:به لطف شما تماشاگران فهیم تئاتر ، چراغ تئاتر «فرهنگ سرای نیاوران» دوباره روشن شده و امید است که با حمایت شما و مدیریت صندوق اعتباری هنر به عنوان متولی این مجموعه ارزشمند میزبان اجراهای درخشانی از هنرمندان تئاتر باشد . تیم اجرایی این نمایش هم چندین ماه است که مشغول تمرین نمایشی سخت و دشوار بودند و حالا این اثر آماده‌ی حضور در مقابل چشمان شماست که امیدوارم بتواند رضایت تماشاگران فهیم تئاتر را فراهم سازد.

اماد4

این بازیگرتئاتر، سینما و تلویزیون گفت: تصمیم گروه نمایش «۲۴۲۴» بر این شده است که هر شب اجرای نمایش را به یکی از بانوان هنرمند سرزمینم تقدیم کند . برهمین اساس در آیین افتتاحیه، تصمیم گرفتیم با افتخار نخستین شب اجرای این نمایش را به بانو پری صابری کارگردان شاخص تئاترکشورمان تقدیم کنیم ، به امید آنکه همیشه و همیشه سایه‌ این بانوی بزرگوار بر سر ما و هنر ایران زمین مستدام باشد .

وی بیان کرد: امیدوارم با حمایت شما مخاطبان فرهیخته چراغ تئاتر روشن و پرنور بماند . در عین حال بسیار سپاسگزارم از حضور و همراهی همه شما دوست‌داران تئاتر به ویژه دوستان و همکاران ارجمندم در فرهنگسرای نیاوران که منت بر سر من گذاشتند و در شب اول اجرای این نمایش در کنار ما هستند و که از تماشای این اثر لذت ببرید.

زری اماد نویسنده و کارگردان نمایش «2424» هم پس از پایان اولین اجرای این نمایش ضمن قدردانی از حضور پرتعداد مخاطبان در این نمایش از هنرمندان حاضر در مراسم ، مدیریت صندوق اعتباری ، مدیریت فرهنگ سرای نیاوران قدردانی کرد و گفت: بی شک بدون پشتیبانی و حمایت های بی‌مهابای ایشان و صندوق حضور این اثر بر روی صحنه میسر و ممکن نبود.

اماد

این کارگردان تئاتر افزود : یک گروه تئاتر ۹ ماه تمرین و تلاش را در پیش می‌گیرد تا نمایشی لایق چشمان شما خلق کند . ما بی‌شک نیازمند حمایت شما هستیم تا بر صحنه هویت یابیم و تلاش کنیم تا در فرهنگ سرای نیاوران میزبان مخاطبان بیشتری باشد و روز به روز به خیل این مخاطبان افزوده شود. در این مسیر بی تردید شما تماشاگران فهیم تئاتر بهترین مبلغان هستید. البته لازم است در اینجا از فرهاد قائمیان به عنوان تهیه‌کننده‌ نهایت قدردانی خود را داشته باشم که لحظه به لحظه کنار من و تیم نمایش «۲۴۲۴» بوده و هست.

نمایش «2424» به نویسندگی و کارگردانی زری اماد و تهیه کنندگی فرهاد قائمیان هر روز ساعت 21 در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود. سیروس اسنقی، محمدرضا فصیحی نیا، محمدعلایی، بهزاد محسنی، سیدرضا علوی، رضا داودوندی، خسرو کشاورز،احمد نخودیان، محمدرضا احمدی و ارسلان قاسمی هنرمندانی هستند که در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارند.