گروه تئاتر خبرگزاری هنرآنلاین:  امیر دژاکام کارگردان، بازیگر و مدرس دانشگاه در رابطه با خبر درگذشت آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین بیان کرد: به عنوان یک ایرانی وقتی رئیس جمهور کشورم دچار سانحه می‌شود و منجر به فوت ایشان می‌شود، حس غریبی به من دست می‌دهد و دچار بحران می‌شوم و برایم سوال پیش می‌آید که چرا دچار سانحه می‌شوند؟ من جزو آن گروه از افراد هستم که اعتقاد دارم هیچ نیرویی خارج از این مرزها کاری برای ما انجام نمی‌دهد و باید خودمان فکر علاج باشیم و امیدوارم شرایطی پیش بیاید که دیگر از این حوادث رخ ندهد.

وی با اشاره به دیدار و گفت‌وگویی که با آقای رئیسی داشتند گفت: من در آن دیدار به صراحت نقد کردم و عقایدم را گفتم و ایشان با روی باز پذیرفتند و حتی مطلب را به سلسله مراتب بعدی ارجاع دادند تا پیگیری کنند.

دژاکام در پایان افزود: هر ایرانی در این شرایط بسته به موقعیتی که دارد به سرنوشت کل کشور فکر می‌کند. برخی مواقع افراد در ساحت فردی  و برخی مواقع در ساحت جمعی هستند. رئیس جمهور نشانه ملت ما، تمامیت ارضی و امنیت ما است. با وجود این حادثه تلخ می‌دانم که کشورم آنقدر قدرتمند است که پیش‌بینی‌های لازم را برای رئیس‌جمهور بعدی انجام داده است و امیدوارم 50 روز دیگر شاهد انتخابات و حضور رئیس‌جمهور بعدی باشیم.