به گزارش هنرآنلاین، این دو نمایش به سفارش مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری تولید شده است و در راستای اجرای طرح تناوبی تئاتر در غرفه کانون به نمایش درمی‌آید.

براساس این خبر نمایش‌ «گرگ بلا، جلو بیا جلو بیا» به نویسندگی افسانه شعبان‌نژاد و کارگردانی سمیرا یزدان‌پژو تولید شده است. در خلاصه این نمایش آمده است: «بچه‌های مامان بزی مشغول بازی هستند که ناگهان گرگ بلا یواشکی آنها را باخودش می‌برد، مامان بزی که می‌فهمد ردپای گرگ را دنبال می‌کند تا بچه‌هایش را پیدا کند اما...»

طراحی و ساخت عروسک این نمایش را بهار محمدی، سمیرا یزدان‌پژو بر عهده داشتند و ریحانه باغبادی، عاطفه بحرالعلوم‌طباطبایی و سمیرا یزدان‌پژو بازی‌دهندگان آن هستند.

کانون1

نمایش «ماهی رنگین کمان» نیز به کارگردانی ساغر لطفی‌نژاد براساس داستانی از کتاب «ماهی رنگین کمان» از تولیدات انتشارات کانون پرورش فکری است.

ساغر لطفی‌نژاد و عذرا امامی طراحی و ساخت عروسک این نمایش را برعهده داشتند و عذرا امامی، امیر جهانپور و ساغر لطفی‌نژاد عروسک‌گردانان این نمایش هستند.

در خلاصه داستان نمایش «ماهی رنگین کمان» آمده است: «ماهی رنگین کمان با همه‌ی ماهی‌های دریا فرق دارد. او پولک‌های رنگارنگ و درخشانی دارد و به خاطر ظاهر زیبایش مدام باعث ناراحتی ماهی‌ها می‌شود، تا اینکه... .»

نمایش‌های «گرگ بلا، جلو بیا جلو بیا» و «ماهی رنگین کمان» تا پایان سی‌وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران در غرفه کانون پرورش فکری به اجرا درمی‌آید.

کانون2

یادآوری می‌شود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن‌های ناشران کودک و نوجوان، ناشران عمومی، ناشران آموزشی (ویژه کانون زبان) و بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به نشانی https://book.icfi.ir/ حضور دارد.

سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.