به گزارش هنرآنلاین، محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی رضوی پیام داد. در متن پیام آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا علی ابن موسی‌الرضا (ع) صلوات خاصه و سلام و ارادت همواره ما خدمت آفتاب همیشه پر فروغ خراسان وقریب قلوب ایرانیان. دهه کرامت، مجال نیکو و مغتنمی است برای ما ایرانیان که عاشقانه دل به نور عصمت و ولایت بسپاریم و بهانه‌ای برای هنرمندان با ذوق و عاشق که با زبان هنر تاثیرات معنوی و آموزه‌های اخلاقی خداوند عصمت و طهارت را به قلم زیبا، زیبا بنگارند و به زیبایی روی صحنه ببرند که ذات هنر، چیزی جز زیبایی و نور نیست.

بنده پیشتر گفته‌ام و باز می‌گویم که به حال شما هنرمندان غبطه می‌خورم که در این وادی پر فیض قدم برداشته، برای تبیین ارزش‌های اخلاقی و باورهای قلبی ایرانیان و پیروان صادق آن حضرت تلاش می‌کنید. خداقوت و راهتان مستدام.

در سال جاری، برگزارکنندگان جشنواره‌های تئاتر رضوی و مسؤولان بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، هوشمندانه و با تدبیری برپایه تجربیات ارزنده پیشین، با برگزاری غیر متمرکز این دوره از جشنواره علاوه بر توجه به عدالت فرهنگی در حوزه هنر، تلاش کرده‌اند با گسترش اجراهای عمومی و ایجاد امکان بهتر و بیشتر برای گروه های نمایشی نقاط مختلف کشور، شرایط مطلوب تری را به دور از فضاهای هیجانی و رقابتی مرسوم، برای مواجهه جدی آثار هنری با مضمون دینی و انسانی، با مخاطب عمومی و شهروندان عزیز ایران اسلامی فراهم نمایند.

این رخداد مبارک در راستای رسالت ناب هنر نمایش برای بهتر کردن جهان، دریچه روشنی است تا از آن به روزهای پر امیدتر و موفق تر نمایش ایران چشم داشته باشیم. امید که در این مهم، توجه ویژه حضرت عشق، آفتاب هشتم، دلیل روشن راهمان باشد.

خاضعانه از همت و تلاش صادقانه مدیران کل و همکارانم در استانها، ستاداجرایی این رویداد، هنرمندان شریف و همراهی دغدغه‌مند مخاطبان هنر دوست و هم وطنان عزیز در برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی قدردانی می‌کنم. امید که در پناه مهر ماندگار امام رئوف همواره پیروز و سربلند باشید.»

هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری اتابک نادری، بخشی از بیست و یکمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) به ریاست فرهاد قائمیان است که با محوریت اجرای عمومی آثار درشهرهای محل تولید، از اواخر فروردین تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.