به گزارش هنرآنلاین ملیحه ملک‌زاده فرد، ۱۸ اردیبهشت با اشاره به برگزاری رقابت‌های مرحله استانی نوزدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری در سراسر کشور، گفت: این مرحله از جشنواره در استان اردبیل با شعار «این صحنه خانه ماست»، از ۲۲ تا ۲۳ اردیبهشت‌ ماه امسال در سالن استاد جعفر ابراهیمی(شاهد) کانون برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون استان اردبیل، توجه به نامداران، امیدآفرینی، آیین‌های بومی، سنتی، مذهبی، طنز، محیط‌زیست و آزاد را از موضوعات این جشنواره عنوان کرد و گفت: با انتشار فراخوان این جشنواره در آذرماه سال گذشته، ۱۵ متن نمایشی به دبیرخانه استانی ارسال شد که از این میان هشت اثر در بخش‌های صحنه‌ای، عروسکی و ترکیبی به روی صحنه می‌روند.

وی افزود: سه منتخب این رویداد هنری‌ به مرحله کشوری جشنواره راه پیدا خواهند کرد.

ملک‌زاده فرد عمومی‌سازی و مردمی‌سازی نمایش در جامعه را از اهداف این جشنواره عنوان و اظهار کرد: کانون پرورش فکری ضمن حمایت از تولیدات نمایشی، آماده همکاری با گروه‌های مختلف هنری در جهت ارتقای ظرفیت نمایش به‌عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: حضور در این جشنواره برای عموم مردم آزاد است و والدین نیز می‌توانند در کنار فرزندان خود از تماشای آثار نمایشی این جشنواره لذت ببرند.