به گزارش هنرآنلاین، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در سال ۱۴۰۳ با انتشار فراخوان اجرای نمایش در تماشاخانه‌های مهر و ماه حوزه هنری اعلام کرد: این مرکز در راستای اهداف و سیاست‌های خود و به منظور انتخاب آثار نمایشی شایسته‌ برای اجرا در تماشاخانه‌های حوزه هنری در سال ۱۴۰۳ از گروه‌ها و کارگردانان فعال، اساتید دانشگاه، دانشجویان تئاتر و جوانان خلاق دعوت به عمل می‌آورد.

در این فراخوان درباره شرایط و ضوابط دریافت آثار نمایشی توضیح داده شده است که «هر کارگردان صرفاً می‌تواند متقاضی اجرای یک اثر نمایشی باشد و متون تازه ‌تولید شده که قبلاً اجرای عمومی نشده‌اند در اولویت قرار دارند»

در این فراخوان آمده است: موضوع نمایشنامه‌ها آزاد است. موضوعات اجتماعی ناظر بر ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و دفاع مقدس و همچنین آثار کمدی- اجتماعی و نیز آثاری که مبتنی بر آیین‌های بومی و فولکلوریک مناطق و نواحی مختلف کشور تولید شده باشند، از امتیاز ویژه برخوردار خواهند بود.

فراخوان با اشاره به اینکه «ارائه‌ مجوز کتبی نویسنده‌ نمایشنامه‌های ایرانی به همراه تقاضای اجرا ضروری است» تاکید کرده است: « در صورتی‌که نمایشی آماده‌ اجرا باشد، ارسال نمایشنامه لازم نیست و کافی است فیلم اثر به همراه فرم تقاضا ارائه شود و یا تقاضای بازبینی زنده از طرف گروه نمایشی ارائه شود.

در این فراخوان آماده است: به هر یک از آثاری که برای اجرای عمومی در تماشاخانه‌های حوزه‌ هنری پذیرفته می‌شود، سالن اجرا به صورت حمایتی و رایگان در اختیار قرار خواهد گرفت و مدت اجرای آثار حداقل ۲۰ شب می باشد و متقاضیان باید یک نسخه‌ از نمایش‌نامه را به همراه فایل آن (Word یا PDF)، یا سه نسخه دی‌وی‌دی از اجرای نمایش را به همراه فرم تقاضا به دفتر تولید مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌هنری تحویل دهند.

«مهلت دریافت متون تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ است؛ آثار متقاضی پس از تأیید از سوی شورای تولید در جدول اجرای عمومی سال ۱۴۰۳ قرار خواهند گرفت»

متقاضیان بعد از تکمیل فرم تقاضای خود، باید مدارک خود را به دفتر تولید مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، ساختمان مرکزی حوزه‌ هنری، طبقه‌ چهارم، دفتر تولید مرکز هنرهای نمایشی تحویل دهند. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن‌ ۰۲۱۹۱۰۸۸۴۲۰ تماس بگیرند.