به گزارش هنرآنلاین، داستان نمایش «تاتر طربنامه طهرونیها»  نوشته مشترک مژگان یزدانی و مرجان یزدانی، از این قرار است:  «پسر عذرا خانم به اجباری رفته و عذرا خانم آش پشت پا براش پخته و همسایه ها را مهمان کرده. در بین صحبت ها سکینه که نازا است از زندگیش شکوه می کند. اشرف پیشنهاد میدهد دعا بگیرد تا حامله شود، سکینه قبول می کند و پای دعانویس به مهمانی باز می شود...»

مرجان مصطفوی، سودابه شریفی، ریحانه فطرس، آیدا نصرتی، مهسا چهاردولی، صدف کریمی نسب، ساناز مجیدی، پیمان حسینی، فاطمه ذوالفقاری، غزاله باب زرتابی و حمیدرضا دولت آبادی بازیگران این اثر هستند.

همچنین توحید عابدینی نوازنده تنبک، مژگان یزدانی نویسنده، تهیه کننده، گریم، مرجان یزدانی نویسنده، کارگردان، طراح صحنه و لباس، گرافیست، فرشاد فرشادمنش عکاس، ساخت تیزر، مهسا چهاردولی دستیار کارگردان، مرجان مصطفوی منشی صحنه و مهدی سربازی روابط عمومی این نمایش را برعهده دارد.

نمایش «تاتر طربنامه طهرونیها» از 22 فروردین تا 5 اردیبهشت به مدت 100 دقیقه در تماشاخانه سیمرغ اجرا می شود و مخاطبان می توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند. همچنین دانشجویان در 3 اجرای ابتدایی می توانند از تخفیف ویژه استفاده کنند.