به گزارش هنرآنلاین، این هنرمند تئاتر تصمیم دارد سال تازه، تهیه‌کنندگی نمایش‌های «آن برد» به کارگردانی مشترک مهدی زندیه و آیدین تمبرچی، «پشیز» به کارگردانی علی ایزدی، «بیرون پشت در» به کارگردانی پرهام خاکزاد را به عنوان تازه‌ترین آثار کمپانی تئاتر جوانان ایران را بر عهده بگیرد.

او که امسال به عنوان تهیه‌کننده با نمایش «هیدن» به کارگردانی کورش شاهونه در کنار این گروه نمایشی بود، سال آینده نیز این همکاری را ادامه خواهد داد تا «هیدن» که در جشنواره تئاتر فجر و جشن حافظ برنده چند جایزه شده بود، بار دیگر در تهران روی صحنه برود.

بک تو بلک

افشاریان همزمان با اجرای نمایش «بک تو بلک» در تالار اصلی مجموعه تئاترشهر در گفتگوی خود با ایسنا عنوان کرد که یکی از معیارهای حمایتش از گروه‌های جوان نمایشی این است که در آن گروه، هیچ چهره‌ای حضور نداشته باشد و کارگردان نمایش بتواند با تکیه بر خلاقیت خود، مخاطبان را جذب کند.

با همین نگاه، او امسال علاوه بر «هیدن»، تهیه‌کنندگی نمایش‌های دیگری همچون «آنتیگونه» به کارگردانی محمدرضا آگاه ،« مرثیه‌ای برای گودو» به کارگردانی بنفشه ریاضی ، «فراموشی» به کارگردانی مهدی زندیه و آیدین تمبرچی و نمایش «تنهایی و تن‌هایی وطن‌هایی» که در آن به عنوان نویسنده ، بازیگر و طراح صحنه و لباس حضور داشت، را نیز بر عهده گرفت.

بر اساس اعلام روابط عمومی کمپانی تئاتر جوانان ایران، «بک تو بلک» با بازی خود او، مهدی زندیه و نیکو بستانی فروردین ۱۴۰۳ در  تهران بار دیگر اجرا می‌شود و از اواخر اردیبهشت نیز تور اجراهای خود را از آلمان آغاز خواهد کرد.

این نمایش امسال با روزی ۲ نوبت اجرا در تالار اصلی مجموعه تئاترشهر و در مجموع  ۶۴ سانس اجرا در این تالار که ۵۶۹ تماشاگر دارد، با ۳۵ هزار و ۱۹۴ تماشاگر روی صحنه رفت.

«بک تو بلک» به جز تهران، در مشهد نیز با روزی دو سانس اجرا و در مجموع ۳۲ نوبت اجرا، ۱۲ هزار و ۹۹۴ تماشاگر را جذب تالار مصلی‌نژاد مشهد کرد و مجموع فروش بلیت آن به رقم ۸ میلیارد و ۶۵۴ میلیون تومان رسید.

این نمایش امسال میزبان ۴۸هزار و ۱۸۸ تماشاگر شد.

همچنین روابط عمومی یادآور شده است که اجرای «بک تو بلک» به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان در مجموع اجراهای تهران ، شیراز ، رشت و مشهد  با  بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر و ۳۴۰ سانس اجرا از دی ماه سال ۱۴۰۰ تا کنون در ۳ سال پیاپی همچنان مورد اقبال تماشاگران است .

هیدن

گفتنی است نمایش «هیدن» دیگر تولید کمپانی تئاتر جوانان ایران که با تهیه‌کنندگی افشاریان روی صحنه رفت، نیز جزو آثار موفق امسال به شمار می‌رود که در چند نوبت متوالی روی صحنه رفت و بیش از ۲۰۰ اجرا در سال ۱۴۰۲ داشت.

این نمایش در جشنواره تئاتر فجر و جشن تئاتر و موسیقی حافظ موفق به کسب جوایز بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن شد و قرار است در سال ۱۴۰۳ نیز اجراهایش ادامه داشته باشد.