به گزارش هنرآنلاین،مرتضی کوهی نویسنده و کارگردان این نمایش گفت: بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره «هم آغاز» و مجموعه تئاتر شهر که قرار بود کارهای منتخب جشنواره اجرای عموم داشته باشند، مراحل هماهنگی و بازبینی برای اجرای نمایش« پس از» در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر را پشت سر گذاشتیم و مطابق برنامه ریزی انجام شده از 23 فروردین ماه در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرای عمومی این نمایش را خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که نمایش «پس از» کار منتخب جشنواره «هم آغاز» بوده و در اولویت اجرا قرار داشت گفت: این روزها مشغول تمرین و آماده سازی بخش های فنی کار هستیم.

کوهی در پاسخ به این سوال که آیا برای اجرای عمومی تغییرات خاصی به نسبت اجرای جشنواره خواهید داشت بیان کرد: برای اجرای عمومی تغییرات خیلی کمی نسبت به ورژن جشنواره اعمال کردیم اما در بخش موسیقی ، دکور و لباس قرار است که تغییراتی در جهت بهبود کار و کیفیت ارائه اعمال بشود.

این بازیگر و کارگردان تئاتر که جایزه اول نمایشنامه نویسی جشنواره «هم آغاز» را برای این متن دریافت کرده در این باره توضیح داد: نمایشنامه به شکل کارگاهی و با اتودهای تمرینی نوشته شد. دوستانی ما را در این زمینه کمک کردند. ایده اولیه نمایش شاید نیم خط بیشتر نبود. ما روی آن اتودهای مختلف زدیم، تغییر دادیم، تعدیل کردیم و توامان نگارش اتفاق می افتاد. 

وی مدت زمان نگارش متن را حدود سه ماه عنوان کرده و افزود: در این مسیر با چالش های عجیبی مواجه بودیم. بازیگرانی که می آمدند و در اصل با فرایند کارگاهی آشنا نبودند و جمع ما را ترک می کردند، بازیگرانی که حوصله شان نمی کشید، دوستان نویسنده ای که کمک خیلی زیادی به ما نکردند یا نخواستند و... یادم است  روزهایی از تمرین رسید که تیم ده نفره ی  اتود و نگارش در فرایند کارگاهی، با خودم به سه نفر رسید. آن روز گفتم ما تنها بازمانده هایی هستیم از تیمی که ابتدا نشکیل شده بود و الان باید بیشتر از قبل انرژی بگذاریم. و الحق والانصاف همین سه نفر کار را پیش بردیم.

 چالش های عجیبی بود. تنها ماندن ها ، فشار های عصبی ، مخصوصا چالش های تحقیقی مان، چون موضوع درام روانشناختی است مجبور بودیم مدام مطالعه کنیم ، تحقیق کنیم، از فضای مجازی تا کتابخانه ها و مقالات و مصاحبه ها و تحقیقات میدانی داشته باشیم. امروز خوشحالم که آن تلاش ها به ثمر می نشیند.

نمایش «پس از»با تهیه کنندگی امیر موسی کاظمی و بازی مهران مرادی، پیمان محسنی و شیدا پهلوان برای اجرای عمومی آماده می شود. دستیار کارگردانی این اثر را علیرضا زیوری  بر عهده دارد.

این نمایش جایزه دوم طراحی صحنه، کاندیدای بازیگری زن، جایزه اول و سوم بازیگری مرد برای هر دو بازیگر مرد نمایش، جایزه اول نمایشنامه ، جایزه اول کارگردانی و جایزه بهترین اثر از اولین دوره جشنواره تئاتر «هم آغاز» مجموعه تئاتر شهر را کسب کرده است.