به گزارش هنرآنلاین، فرشاد قلی پور نویسنده و کارگردان نمایش «مجلس بلبشو جور کردن» در ابتدای مراسم با ابراز خوشحالی از اینکه تماشاگران در پایان سال یک شبانه رو به بهار را برای دیدن اجرا انتخاب کرده‌اند گفت: اجرا در تماشاخانه سنگلج برای من و گروهم خیلی فرصت مغتنمی است چرا که در این صحنه استاد محمد ها ، انتظامی ها، مشایخی ها روی صحنه رفتند. قدر بودن در این فضا را من و گروهم می دانیم و از شما متشکریم که شب اول اجرای ما را با قدومتان مزین کردید و افتخار دادید.

در ادامه مسعود فروتن مجری،تهیه کننده و کارگردان تلویزیون به عنوان مهمان ویژه مراسم به ایراد سخن پرداخته و از خاطرات روزهایی که در کودکی به همراه خانواده خود در لاله زار به تماشای یک نمایش نشسته گفت: از این که تعدادی خانم و آقا روی صحنه زندگی خودشان را می کردند حیرت زده بودم و برایم سوال بود. از همان ایام عاشق فضای تئاتری شدم تا در سال 1344 تماشاخانه سنگلج افتتاح شد و ما تئاتری ها خوشحال بودیم که یک فضای تئاتری به شهر اضافه شده است. ما که دانشجویان هنری بودیم از این موضوع بسیار خرسند شدیم.

بلبشو

وی با تاکید بر این نکته که این تماشاخانه مداوم و بدون وقفه در این سالها اجرا داشته استمرار فعالیت تماشاخانه سنگلج و حضور نسل های مختلف تئاتری در آن را قابل تقدیر دانست.

مسعود فروتن افزود: من خوشحالم که امشب مراسمی هست به اسم شب چراغ که با روشن کردن این شمع توسط یک تئاتری قدیمی،اجرای یک تئاتری جوان تر آغاز می شود. برایشان آرزومندم ادامه بدهند و با اجراهایشان بدرخشند.

بلبشو4

وی با تقدیر از بانوان هنرمندی که چندین دهه بر صحنه سنگلج درخشیده اند و نام و یادشان در ذهن و قلب همه هنردوستان جاودانه شده است، نمایش «مجلس بلبشو جور کردن»را کاری خاص و زنانه معرفی کرده و گفت: این کار یک کار خاص با حضور زنانی است که نمایش اجرا می کنند و داستان زنانی در دوران مشروطه را نمایش می دهند.

این هنرمند با سابقه  تلویزیون پیشنهاد داد که همه حاضران در این سالن بعد از اجرا در تبلیغات نمایش با گروه همراهی کنند.

بلبشو1

نمایش«مجلس بلبشو جور کردن» هر روز غیر از شنبه ها در ساعت 19.30 روی صحنه است و علاقه مندان می توانند بلیت این نمایش را از طریق سایت های تیوال و گیشه تئاتر تهیه کنند.