به گزارش هنرآنلاین، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به همراه محمود سالاری (معاون امور هنری)، محمود اسلامی (معاون توسعه منابع انسانی) و غلامرضا نعمتی (معاون اجرایی اداره‌کل هنرهای نمایشی) از ساختمان سابق اداره برنامه‌های تئاتر واقع در خیابان پارس بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید با تاکید بر لزوم همفکری با بزرگان عرصه تئاتر همچون علی نصیریان و دیگر هنرمندان به منظور بهره برداری بهینه و درست از این ساختمان تاکید کرد.

وزیر

محمدمهدی اسماعیلی گفت: «این ساختمان در مرکز شهر است و پتانسیل بهره‌برداری از آن به شکل پلاتو وجود دارد. به نظر می‌رسد اگر طبقه اول به عنوان موزه و طبقات بعدی به پلاتو تمرین تبدیل شود اینگونه در تهران 8 پلاتو تمرین برای هنرمندان این حوزه در دسترس باشد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: «تصمیم این است تا ساختار فعلی تا حد امکان حفظ شود اما مقاوم‌سازی جدی ساختمان صورت بگیرد و امیدواریم بتوانیم ظرف یک سال و نیم آینده این بنا را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.»

وزیر2

او ادامه داد: «تصمیم ما افزوده شدن 200 پلاتو در چهارسال اول دولت در کشور بوده است. این گام همراستا با تجهیز زیرساخت های سینما با سالن های اکران و زیرساخت های تئاتر با ساختن پلاتو در حال انجام است.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: «ساخت سالن سینما، پلاتو تمرین تئاتر و کتابخانه سه درخواست اصلی مردم در بخش فرهنگی و هنری است. ما باید ابلاغ کنیم که در تمامی مجتمع های فرهنگی برای ساخت پلاتو اقدام کنیم.»

وزیر5

تبدیل ساختمان اداره تئاتر به موزه و پلاتو تمرین، تسریع در ساخت پلاتوهای سطح کشور برای بهره‌برداری هنرمندان، به‌روزرسانی تجهیزات مجموعه پلاتوهای موجود و همچنین بررسی و تامین بودجه برای اماکن و مجتمع‌های فرهنگی-هنری که امکان تغییر کاربری بخشی از فضای خود را برای ساخت پلاتو دارند، ازجمله چهار اولویت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تجهیز زیرساخت‌ها و رونق تئاتر در کشور بود.

وزیر4

گفتنی است کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی به‌دلیل حضور در آیین اختتامیه جشنواره کردی _سقز در این بازدید حضور نداشت .

وزیر6