به گزارش هنر آنلاین  محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای سیاست‌گذاری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، طی احکامی جداگانه اعضای شورای جشنواره بیست و هشتم را منصوب کرد.

بر همین اساس، داود کیانیان، مجید قناد، حسن دولت‌آبادی و شهرام کرمی از پیشکسوتان عرصه نمایش کودک و نوجوان، به همراه کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهران فاطمی استاندار یزد، احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان، حسین سبزواری فرماندار اردکان، احمدرضا متالهی شهردار اردکان، محمد صادق باطنی مدیر شبکه پویا و حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و امیر مشهدی عباس دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری این رویداد نمایشی منصوب شدند.

در متن حکم معاون امور هنری چنین آمده است: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان رویدادی است که اکنون جایگاه شایسته‌ای برای عرضه توانایی هنرمندان ایران اسلامی یافته است. صداقت و صفای کودکی، سرمایه‌ای کم‌نظیر و راهگشا برای عبور از مسایل امروز به ویژه دوران استیلای ظواهر گوناگون تکنولوژی به شمار می‌رود و با بهره‌گیری از ظرفیت تئاتر می‌توانیم غبار از چهره رویاهای ناب صادقانه کودکی بزداییم.

رییس شورای سیاست‌گذاری در بخش دیگری یادآور شد: انتقال میراث شایسته ایرانی اسلامی به نسل آینده تاثیرات انکارناپذیری برجای بگذارد چرا که تلاش برای سعادتمندی کودکان و نوجوانان یکی از مهمترین مسئولیت‌های ما در قبال فرزندان این مرز و بوم است.

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» با هدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، به دبیری امیر مشهدی عباس، اسفندماه سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار می‌شود.