به گزارش هنرآنلاین،مسابقه نمایشنامه‌نویسی ویژه کودکان و نوجوانان زیر 18 سال (قصه نمایش) با هدف تقویت بخش مکتوب حوزه نمایش و افزایش آثار چاپی نمایشی و انگیزه‌بخشی و حمایت از بچه‌های علاقه‌مند به نویسندگی نمایشنامه در دو گروه سنی کودک (7 تا 12 سال) و نوجوان (12 تا 17 سال) برگزار می‌شود. آثار  برگزیده این مسابقه نمایشی در مجموعه‌ای مصور به نام «قصه نمایش» از سوی انتشارات ورتا به چاپ خواهد رسید و به برگزیدگان لوح تقدیر اهدا خواهد شد. 

شرایط شرکت در این بخش جشنواره عبارت است از:

۱) متن‌های نمایشی به قلم کودکان و نوجوانان زیر 18 سال، بین 70 تا 3000 کلمه (یا 10 صفحه) است و متون نمایشی کمتر از 70 کلمه و بیشتر از 3000 کلمه در چرخه داوری قرار نخواهند گرفت.

۲) متن ارسالی می‌بایست توسط خود کودک و نوجوان و بدون مشابهت و الگوبرداری از آثار دیگری چه نمایشی و چه آثاری مثل پویانمایی، کتاب و فیلم نوشته شده باشد.

فراخوان

۳) ارسال حداکثر 3 اثر از سوی هر نویسنده کودک و نوجوان به دبیرخانه جشنواره بلامانع است.

۴) ارسال مشخصات منبع اقتباس به همراه قصه نمایش بارگذاری شده (در صورت اقتباس) الزامی‌ست.

۵) شرکت‌کنندگان می‌بایست در ابتدای هر نمایشنامه ارسالی، طرح 1 صفحه‌ای آن اثر را ضمیمه نمایند. در غیر این‌صورت نمایشنامه پذیرفته نخواهد شد.

۶) درج اطلاعات دقیق شرکت‌کننده در صفحه اول متن نمایشی ضروری است. 

۷) متقاضیان شرکت در این بخش می‌بایست فایل متن نمایشنامه را به صورت فایل با فرمت word و PDF و با رعایت فونت (14- نازنین) (برای هر نمایشنامه فایل مجزا)، به همراه فرم مشخصات شرکت‌کننده و فایل تصویر عکس پرسنلی خود را به نشانی ایمیل بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان 28thefest@gmail.com ارسال نمایند.

علاقه‌مندان به حضور در این مسابقه تا ۲۰ بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.