به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، مهدی نوروزی سرپرست ارکستر ایستگاه درباره این گروه گفت: ارکستر ایستگاه یکی از گروه‌هایی است که امسال برای اولین بار در بخش جنبی سی‌امین جشنواره موسیقی فجر شرکت می‌کند و شنبه ۲۵ بهمن ساعت ۲۱ در ایوان شمس با رهبری امید رجبی به اجرای برنامه می‌پردازد.

نوروزی درباره انتخاب قطعات گفت: اساس کار ارکستر ایستگاه اجرای موسیقی فیلم است و دلیل آن هم علاقه مشترکی است که اعضای گروه به موسیقی و سینما دارند و نقطه پیوند ذهن و سلیقه اعضا محسوب می‌شود.

وی درادامه گفت: قطعاتی برای اجرا در جشنواره انتخاب کرده‌ایم که هم به لحاظ موسیقایی حائز ارزش باشند و هم به فیلم‌هایی تعلق داشته باشند که در سینما حرفی برای گفتن داشته است. در واقع موسیقی آثار قوی و به یاد ماندنی سینمای ایران و جهان را اجرا می‌کنیم.

موسیقی فیلم‌های سینمایی "سینما پارادیزو"، "پدرخوانده"، "تایتانیک"، "محمد رسول الله"، "قیصر"، "دست‌های آلوده" و "مرسدس" قطعاتی هستند که گروه ایستگاه در جشنواره اجرا می‌کند.

مهدی نوروزی، سرپرست این ارکستر که تا کنون چندین کنسرت مستقل در تهران و در تالار ایوان شمس برگزار کرده است، درباره شرکت در جشنواره موسیقی فجر گفت: این جشنواره مرجعی است برای بررسی وضعیت موسیقی کشور و همه آهنگسازان، اهالی موسیقی و اساتید آن را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: این جشنواره نشان می‌دهد که موسیقی کشور طی یک سال چه تغییراتی کرده و چه اندوخته‌ای دارد و همین امر باعث می‌شود مخاطبان بسیاری جلب آن شوند. از سوی دیگر دیده شدن و ارائه اثر در این جشنواره می‌تواند برای هر گروه و یا هنرمندی فرصت خوبی باشد تا بتوانند توانایی خود را محک بزنند و از نظریات اساتید و سایر هنرمندان استفاده کنند.

نوروزی که مدرس آواز در کنسرواتوار تهران است در ادامه گفت: این جشنواره باعث می‌شود تمامی سبک‌های موسیقی توسط مخاطبان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای دیده و شنیده شود. اتفاقی که شاید در طول سال کمتر شاهد آن هستیم. بعضی از سبک‌های موسیقی مخاطب خاص را جذب می‌کند و جشنواره موسیقی فجر بهترین زمان برای ارتباط بیشتر مخاطب با این نوع موسیقی است کمااینکه در این چند وقت اخیر هم شاهد هستیم که سطح سلیقه شنیداری مردم بالا‌تر رفته و ارتباط گسترده‌تری با موسیقی‌های فرهنگ‌ساز پیدا کرده‌اند.

نوروزی همچنین معتقد است با همکاری مسئولین و دراختیار گذاشتن امکانات بیشتر برای هنرمندان می‌توان نتایج بهتری اتخاذ کرد. وی که با ارکس‌تر ایستگاه اردیبهشت ماه سال آینده در تهران به روی صحنه می‌رود، امید دارد با حمایت‌های مالی و معنوی مسئولین، قدم‌های بلندتری برای ارتقا فرهنگ و هنر کشور برداشته شود.

نوروزی درباره گروه ایستگاه گفت: این گروه از سال ۹۰ کار خود را آغاز کرد، اما از سال ۹۳ طی صحبت با مهرنوش مهرپویا تصمیم گرفتیم فعالیت گروه را به صورت ارکسترال ادامه دهیم و با‌‌ همان ترکیب در جشنواره موسیقی فجر شرکت کنیم. این ارکس‌تر به طور معمول بین ۲۰ تا ۲۷ نفر عضو دارد که در اجرای جشنواره ۲۳ نفر از اعضای گروه حضور خواهند داشت.

سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی ۲۴ بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این جشنواره را در سایت www. fajrmusicfestival. com و یا در اینستاگرام جشنواره به نشانی fajrmusicfestival۳۰ مشاهده کنند.

انتهای پیام/