به گزارش هنرآنلاین محمدمهدی اسماعیلی با بیان این مطلب، افزود: این‌ مراسم از ابتکارات سازمان سینمایی در راستای عدالت فرهنگی بوده که محلی برای ارائه تولیدات برجسته از سراسر کشور داشته باشیم و امسال با رشد قابل توجهی همراه بود.

وی ادامه داد: نگاه ما در دولت، توسعه تمام بخش های فرهنگ و هنر است و بخش های مهم دولت سیزدهم در کنار حوزه فرهنگ است کما اینکه تقدیر از وزیر نفت نشان دهنده این موضوع است و تخصیص ۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر سینمای جوان با حمایت وزیر نفت محقق شد.

اسماعیلی افزود: سینمای ما در پر رونق ترین دوره فروش قرار دارد.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: یک فیلم پویانمایی انیمیشن این‌هفته رتبه اول را به دست آورد و از فردا نیز جشنواره فیلم کودک و نوجوان با دست پر آغاز می‌شود.

وی افزود: بهره برداری از ۲۲۱ سالن سینما نیز اتفاق مهمی است که در این دولت صورت گرفته و در تمام شهرستان های بالای ۱۰۰ هزار نفر این کار را دنبال خواهیم کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: کار مهم دیگر در حوزه فرهنگ این است که برای تمام مجتمع های فرهنگی و کتابخانه ها و نهادهای فرهنگی، معافیت مالیاتی را در دولت تصویب کردیم تا فضای فرهنگی پررونق باشد.

وی گفت: قرار شده برای انجمن های موسیقی، تجسمی و نمایشی سرانه بسیار بالاتری را نسبت به گذشته اختصاص دهیم و از این رو یک‌میلیارد برای آنها اختصاص داده خواهد شد.

اسماعیلی افزود: بنده از پیشکسوتان و کسانی که نور چشم ما هستند و به این مراسم آمده اند تشکر می‌کنیم چرا که حضور هنرمندان چشم و چراغ جامعه ما هستند.

 

وزیر فرهنگ گفت: این جشنواره برای حضور همه هنرمندان ایران عزیز در همه بخش‌ها و استان‌ها محلی با هدف ارائه آثاری برای معرفی شخصیت‌های برجسته  محلی، تدارک دیده شده که امسال پر رونق تر از سال گذشته برگزارشده است.

وی افزود: در راس تمامی این حمایت ها  شخص رئیس جمهور قرار گرفته است که این امر نشان دهنده‌ی جایگاه و اهمیت فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم است.

 

اسماعیلی با اشاره به نرخ رشد کم نظیر مخاطبان سینما گفت: این میزان رشد مخاطب در فاصله کوتاه اعجاب آور است یک فیلم پویایی نمایی رتبه اول جذب مخاطب را به خود اختصاص داده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ساخت و بهره برداری از ۲۲۱ سینما در دوسال اخیر  در راستای اجرای عدالت فرهنگی و در مناطق محروم صورت گرفته است.

این مقام مسئول افزود: سینما کانون مهر و محبت است در سینما خانواده‌ها کنار هم بودن را تجربه می‌کنند.

اسماعیلی با اشاره به تصویب معافیت مالیاتی مجموعه‌های فرهنگی افزود: ما توسعه سینماها را ادامه خواهیم داد، سینما روزهای پرکاری را می‌گذراند در تمامی حوزه‌های فرهنگی و هنری این تجربه و پرکاری ادامه دارد.

وی در پایان تصریح کرد: برای ما همیشه هنرمندان گرامی هستند و در خدمت آنها و تمام هنرمندان استانی که در شهرهای مختلف فعالیت می‌کنند، هستیم.