به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، برنامه این هفته تالارهای نمایشی تئاترشهر در حالی اعلام شد که با پایان گرفتن دو نمایش «افسانه ببر» در تالار چهارسو و «داستان باغ وحش» در تالار قشقایی، یک نمایش جدید در تالار چهارسو این مجموعه پذیرای دوستداران تئاتر در کنار آثار نمایشی دیگر خواهد بود.

براساس برنامه‌ریزی های انجام گرفته پس از پایان گرفتن نمایش «افسانه ببر» به کارگردانی صدرالدین زاهد که روز جمعه بیست و یکم آبان ماه به اجرای خود در تالارچهارسو پایان داد، نمایش «بابا آدم» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج از روز چهارشنبه بیست وششم آبان ماه در این تالار به صحنه خواهد رفت.

در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت 18:30 به مدت زمان 80 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان روی صحنه می‌رود، امیرحسین شفیعی تهیه‌کننده و (به ترتیب ورود صحنه) جواد پورزند، الهام شعبانی، حمید محمدی، سید جواد حسینی، شهروز آقایی پور، مهتاب محسنی،  سیامک زین الدینی، رضا جوشنی و رامین قربانی به عنوان بازیگر حضور دارند.

در خلاصه نمایش «بابا آدم» آمده است: «بابا آدم پای دیوار نشسته و یه نفس بچه شو صدا می‌زنه، اونقدر آجر خورده تو سرش که به گرفتن جنازه پسرش هم رضایت داده و ..»

نمایش «بیماری خانواده میم» به نویسندگی فائوستو پاراویدینو و کارگردانی سروش طاهری و تهیه کنندگی عباس علیرضا هم که از روز چهارشنبه نوزدهم آبان ماه در تالار سایه اجرای خود را آغاز کرده، در این هفته نیز به اجرای خود ادامه می‌دهد.

در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت 19:30 به مدت زمان 80 دقیقه و قیمت بلیت 40 هزار تومان روی صحنه می‌رود، (به ترتیب حروف الفبا): مانلی حسین پور، آرزو شیخی، محمدرضا صولتی، سالار کریم خانی، امید مصباحی و رامتین مقدادی به به عنوان بازیگر حضور دارند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: خانواده میم مادر خود را از دست داده است؛ اما در همین شرایط عاشق شدن دختر دوم خانواده شرایط آشفته خانواده را آشفته‌تر می‌کند. در این بین خانواده میم حتی نامزد دختر خود را نمی‌شناسند. این عدم شناخت موقعیت‌های کمیکی را ایجاد می‌کند که به جریانی دیگر ختم می‌شود.»

در تالار اصلی هم از روز پنجشنبه بیستم آبان ماه نمایش «بانوی محبوب من» به نویسندگی آلن جی لرنر، بازنویستی متن و کارگردانی گلاب آدینه، تهیه‌کنندگی حمیدرضا علی‌نژاد و نورالدین حیدری ماهر به عنوان مجری به صحنه رفت.

در این نمایش که از تاریخ یاد شده ساعت 18 با مدت زمان 160 دقیقه (با آنتراکت) و قیمت بلیت 90 هزار تومان اجرا می‌شود، رضا عمرانی، نورا هاشمی، جلیل فرجاد، امیر غفارمنش، میلاد رمضانی (ورجاوند)، شبیر پرستار، مرتضی امینی‌تبار، گلشید بحرایی ، علی دولت یاری، حامی قنبر زاده ، الناز سلیمانی، طاهره آهنی، مهرداد آبجار ، مهدی ایمانیان، شکرانه کریم، ملیکا رادمند، نیوشا آذر کیوان، مهتاب یار خلجی، عسل کریمی،علی بیکی، رژینا شهریاری، نگار نیک زاد،ساغر روزبهانی، پریسا منفرد، حسین زنگنه ، مهسا آتشبار، درسا آتش بار، پوریا محمودی، نیلوفر ذوالفقاری، لیلا آقاسی، امیر رسولیان، امید اکبر زاده، شایان مستوفی،علی زر مهری، مهربانویونسی، خورشید یاری، آریانا عباسی، کیانوش سلطانی متین، فائزه صدر، پریا یار احمدی، مهرداد رضایی، ساشا شهبازی، شیوا شهدایی، مرتضی کمالی، مجید امیدی و غزل کریمی به عنوان بازیگر حضور دارند.

داستان این نمایش درباره استاد آواشناسی دانشگاهی است که با دوست زبان‌شناس خود وارد چالشی می شود تا دختر گل فروش و عامی لندنی را تبدیل به بانویی اشرافی کند.

در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر نیز نمایش «داستان باغ وحش» نوشته ادوارد آلبی، کارگردانی مهدی پاشایی و بازی مهدی زمین پرداز، بهار نوحیان و مهدی پاشایی در میان استقبال خوب مخاطبان روز جمعه بیست و یکم آبان ماه به اجرای خود پایان داد.

با پایان گرفتن اجراهای عمومی نمایش «داستان باغ وحش» نمایش «تختی» به کارگردانی تینو صالحی روی صحنه خواهد رفت که تاریخ و ساعت اجرای این اثر نمایشی طی روزهای آینده به صورت مشروح اعلام خواهد شد.

اجرای عمومی این آثار نمایشی در شرایطی است نحوه فروش بلیت و حضور تماشاگران براساس دستورالعمل‌های بهداشتی و با در نظر گرفتن ظرفیت 30 تا 50 درصدی تالارها صورت خواهد گرفت.