به گزارش هنرآنلاین، سید مهران قریشی کارگردان تلویزیونی این اثر نمایشی است و کارگاه گروه مشق هنر با هدف ایجاد انگیزه و رشد هنرجویان این کارگاه هزینه‌های تولید این تله تئاتر را تامین کرده است که بزودی در فضای مجازی پخش شود.

 این اثر که شامل هفت مونولوگ از مجموعه کتاب «تک‌گویی‌های مرگ» و «تک‌گویی‌های عشق» به قلم زهره یحیایی انتخاب شده است. به صورت تله تئاتر جلوی دوربین رفته است. محسن طالبی‌زاده، فاطمه صالحی، ملیکا فرزان، نوید فهیمی، سمیرا محمودی، مریم حقانی و محبوبه علیا بازیگران این تله تئاتر هستند.

هومن بنائی در همین زمینه گفت: این اثر که در طول تمرین‌های کلاسی روند تکمیلی را طی کرده و با هدف ایجاد انگیزه در هنرجویان این کارگاه «تربیت حس و ماندن در لحظه» شکل گرفته است. قطعا در تولید این مجموعه تلاش کردیم تا نگاهی متفاوت را دنبال کنیم. این مجموعه تله تئاتر را با احترام به روح رفیع دوست عزیز و هنرمند گرانقدر لوون هفتوان تقدیم می‌کنم و اصلا برای همین نام این مجموعه مونولوگ را «اتفاق همانطور که نوشته می‌شود می‌افتد» انتخاب کردم، امیدوارم این مجموعه که شامل هفت تک‌گویی که به صورت تله تئاتر ضبط شده با استقبال مخاطبان روبرو شود و زهره یحیایی نیز نویسنده جوان و خلاقی است که مجموعه مونولوگ‌های او شامل دو کتاب توسط انتشارات آماره به چاپ رسیده است.

 بنایی افزود: من با هدف حمایت از نویسنده ایرانی و علاقه به قلم این هنرمند برای فعالیت کلاسی شاگردانم از بین دو مجموعه کتاب «تک‌گویی‌های مرگ» و «تک گویی‌های عشق» هفت مونولوگ را که جستجویی برای یافتن معنای زندگی در دنیای جدید است انتخاب کردم. برشی از زندگی انسانی که از وضعیت موجود خود ناراضی است و چشم انداز آینده را تیره و تار و امیدهای خویش را برباد رفته می‌بیند و ... این هفت مونولوگ شرحی بر زندگی و دل‌مشغولی‌های افرادی است که ما آنها را می‌شناسیم اما تا به حال به اصل ماجرای زندگی آنها دقت نکرده‌ایم.

 از عوامل اصلی این تله تئاتر می‌توان به تهیه کننده: گروه هنری مشق هنر، کارگردان: هومن بنائی، نویسنده: زهره یحیایی، کارگردان تلویزیونی: سید مهران قریشی، دستیار کارگردان: مهدی رزوان، دستیار برنامه‌ریز و مشاور: الناز قراربخش، مدیر فیلم‌برداری: امیر خدامی، دستیاران فیلم‌بردار: امیرحسین نوری، صدابردار: امیر ماندگاریان، طراح گریم: رضا عربی، دستیاران گریم: الناز قراربخش، هما رضی، کیمیا چنگایی، شادی عثمان پور، طراح صحنه و لباس: شیرین بوریایی، دستیاران صحنه: سارا کمایستانی، محمد پارسا کیّال، علی ندیمی سیار، تدوین: مجید سعدآبادی، عکاس: گیتی تهامی‌، آرمیتا میمند کرمانی، محمد مهدی نقوی و روابط عمومی: مریم رودبارانی اشاره کرد.

«اتفاق همانطور که نوشته می‌شود می‌افتد» تا اول آبان ماه مراحل فنی خود را به پایان می‌رساند و برای پخش در فضای مجازی آماده می‌شود.