به گزارش هنرآنلاین، مهرداد کوروش‌نیا (مدرس دانشگاه، نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما)، مهران رنج‌بر (نویسنده، کارگردان، بازیگر تئاتر و سینما) و جعفر مهیاری (نویسنده، کارگردان، مدیرهنری) از طرف داوود نامور دبیر جشنواره، به عنوان داوران دومین جشنواره مونولوگ دانشجویی افرا معرفی شدند.

در مرحله اول تعداد ۲۶۹ نمایشنامه از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این بین داوران بخش بازخوانی رحمت امینی (مدرس دانشگاه، نویسنده و کارگردان تئاتر) مهرداد کوروش‌نیا (مدرس دانشگاه، نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما) و بهناز جعفری (بازیگر تئاتر و سینما)  تعداد ۷۵ اثر را برای شرکت در مرحله بازبینی انتخاب کردند. در مرحله بازبینی به داوری مهران رنج‌بر (نویسنده، کارگردان، بازیگر تئاتر و سینما) میلاد نیک‌آبادی (نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه) و میثم عبدی (نویسنده، کارگردان و بازیگر)، هجده نمایش برای شرکت در بخش رقابتی و سه نمایش در بخش مهمان انتخاب شدند. لازم به ذکر است نمایش برگزیده در این جشنواره برای اجرا به فرانسه اعزام خواهد شد.

دومین جشنواره تئاتر مونولوگ دانشجویی افرا از روز چهارشنبه ششم مردادماه هزار و چهارصد خورشیدی، در «عمارت نوفل‌لوشاتو» آغاز می‌شود.

مونولوگ، یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های اجرایی تئاتر است. از این رو، آکادمی «افرا»، این جشنواره را جهت تقویت و آینده‌سازیِ مونولوگ، به‌خصوص در روزگار سخت فاصله‌گذاری انسان‌ها، در «عمارت نوفل‌لوشاتو» برگزار می‌کند.

علاقمندان به منظور تهیه بلیت به سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com مراجعه کنند.