به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی ایران صدا، این مجموعه کتاب‌های «لیلی و مجنون»، «هفت پیکر» و «خسرو و شیرین» را که از آثار شاخص ادبیات کهن ایران‌ زمین است، همزمان با سالروز تولد حکیم نظامی گنجوی، به صورت کامل و جامع با کمک بهترین صداهای ماندگار و پیشکسوت عرصه دوبلاژ کشور به صورت گویا منتشر کرد.

منظومه عاشقانه «خسرو و شیرین» را که نظامی به دستور سلطان ارسلان سلجوقی سروده و بیش از ۶۱۵۰ بیت دارد پایگاه کتاب گویای ایران صدا به روایت بهروز رضوی و تهیه‌کنندگی ویدا بابالو تهیه وتولید کرده است. فاطمه آل عباس هم در نقش شیرین و سعید بارانی در نقش خسرو در این کتاب گویا ایفای نقش کرده‌اند.

«هفت‌پیکر» یا «بهرام‌نامه» یا «هفت‌گنبد»، چهارمین منظومه‌ نظامی از نظر ترتیب زمانی و از لحاظ کیفیت است. این منظومه را نظامی به روزگار پیری سروده است به همین دلیل تجربه‌ سالیان عمر او و تفکر والای نظامی است که این اثر را منحصر به فرد کرده است.

اسماعیل آذر در روایت خود از این کتاب گویا با استناد به نسخه‌های گوناگون و نیز منابع مختلف ادبی، این منظومه‌ حماسی و غنایی را در قالب روایت داستانی جذاب و شورانگیز بازگو می‌کند. درحقیقت این کتاب گویا اقتباسی است شنیداری به تحلیل و تفسیر این استاد زبان و ادبیات فارسی که رنگ و لعابی دیگرگونه به این اثر بخشیده است. تهیه‌کنندگی آن را هم سیدعلی میرطالبی‌پور بر عهده داشته است.

«لیلی و مجنون» از دیگر آثار نظامی است که همزمان با سالروز تولد این شاعر پرآوازه به صورت گویا در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

سیما رستگاران علاوه بر روایت این کتاب گویا نقش لیلی و امیرمحمد صمصامی نقش مجنون را در این کتاب گویا بازی کرده‌اند. تهیه‌کنندگی این اثر نیز بر عهده ویدا بابالو بوده است.

علاقه‌مندان برای شنیدن این کتاب‌های گویا می‌توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS  از نشانی IRANSEDA.IR به صورت رایگان دریافت کنند.