به گزارش هنرآنلاین، فیلم ۹۰ دقیقه‌ای « پهلوان هرگز نمی‌میرد » توسط محمد کریمی  کارگردانی شده و تولید سال 98 است. این فیلم با پیرنگی ورزشی و با نشان دادن گوشه‌هایی از مرام و مسلک جهان‌پهلوان تختی در دوازدهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی موفق به دریافت تندیس بهترین فیلم شد و جعفر دهقان نیز دیپلم افتخار بهترین بازیگری از این جشنواره را از آن خود کرد.

محمد کریمی تهیه‌کننده و کارگردان «پهلوان هرگز نمی‌میرد» درباره ساخت این فیلم توضیح داد: قصد داریم در زمینه تولید ساخت فیلم‌هایی با مضمون پهلوانی بیشتر فعالیت کنیم. زیرا نیاز جامعه تولید این‌گونه فیلم هاست.

وی در توضیحی بیشتر افزود: تصور می‌کنم نیاز است تا به مفاهیم ارزشمندی مثل دست‌‌گیری از نیازمندان، مرام و رفتار پهلوانی و ... در جامعه فعلی بیشترپرداخته شود. با ساخت این‌گونه آثار مشخص می‌شود این مرام‌ها، مسلک‌ها و کارهای عام‌المنفعه در گذشته بسیار پررنگ بوده وامروز هم می‌تواند مشارکت در کارهای خیر همین‌قدر تاثیرگذار و جدی ادامه یابد و به نوعی به فرهنگ‌سازی دراین زمینه بپردازیم.

کارگردان « پهلوان هرگز نمی میرد» افزود: داستان این فیلم گوشه‌هایی از مرام و مسلک پهلوانی جهان پهلوان تختی را به تصویر می‌کشد. ابتدا در نظر داشتیم فیلمی مستند با موضوع پهلوانی تولید کنیم اما در ادامه تصمیم گرفتیم این فیلم به صورت داستانی تولید شود.

« پهلوان هرگز نمی میرد» داستان یک جوان عاشق کشتی را به تصویر می کشد که برای تصاحب دو بنده تیم ملی تلاش فراوانی می‌کند. او در آستانه تصاحب دوبنده تیم ملی دچار مشکلات  خانوادگی و حواشی می‌شود که داستان اصلی این فیلم را تشکیل می‌دهد.

لوکیشن اصلی این فیلم سینمایی در تهران و زورخانه مسلم بن عقیل منطقه یافت‌آباد بوده است و این فیلم با همکاری وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای تهیه شده است.

سعید کریمی، جعفر دهقان، محمد مهدی فقیه، شیوا خسرو مهر ، پریسا گلدوست، زنده‌یاد منصور خاکی، کیانوش گرامی، غلامرضا اصانلو، حشمت آرمیده، محمد برسوزیان، رحمان مقدم، علی اصغر لطفی، حمید کریمی، مهدی قنبری، متین و ملینا زهری بیدگلی، میلاد جلالی بازیگران اصلی این فیلم داستانی هستند که مقابل دوربین هاشم گرامی و کامران ملکی قرار گرفتند.

فرهاد طب نوری نویسنده فیلمنامه و محسن بابایی نیز در سمت طراح گریم با پروژه فوق همکاری داشته است. موسیقی فیلم توسط مجتبی تیموری ساخته شد.

دیگر عوامل فیلم پهلوان هرگز نمی میرد عبارتند از: مجری طرح و تهیه کننده :محمد کریمی، مدیر تصویربرداری: هاشم گرامی تصویربردار: کامران کمری مدیران  برنامه ریزی: محمد مهدی رسولی طاهره بخشی روابط عمومی و تبلیغات فاطمه امینی تبریز لیلا ماهوری مدیر تولید :سعید کریمی، مدیر تدارکات: علی احمدی علیرضا ایمانی ،دستیاران تدارکات عباس رحیمی امیر علی سلطانی تامین لوکیشن مجید کریمی.