به گزارش هنرآنلاین، تهران، تنوع زیستی، بنا‌های تاریخی مذهبی، جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های تفریحی و دیدنی زیادی دارد که اکثر پایتخت‌نشینان از فرصت بازدید آن‌ها بی‌نصیب بوده‌اند. از این رو خانه کاریکاتور ایران با هدف استقبال از بهار و سال نو و معرفی تهران به عنوان یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری شهروندان در ایام نوروز و بهار ۱۴۰۱ «جشنواره کارتون نوروز و گردشگری تهران» را برگزار می‌کند.

موضوع‌های این جشنواره به این شرح است:

باغ‌های تهران، تنوع زیست محیطی، زیبایی‌های تهران، اماکن تاریخی و مذهبی، هویت شهری، قصه‌ها و روایت‌ها، فرهنگ و آداب محلات قدیمی تهران، گردشگری تیمچه‌ها و بازار‌های سنتی تهران، معماری و منظر شهری تهران، دروازه‌های قدیم تهران. حمل و نقل شهری در تهران قدیم و جدید، طبیعت تهران، خانواده و گردشگری، آئین‌های نوروز و سال نو.

شرایط تکنیک خلق آثار آزاد است. هر هنرمند می‌تواند با حداکثر ۳ اثر در جشنواره شرکت نماید. اندازه آثار ارسالی باید با طول یا عرض pixel۲۰۰۰ و فرمت Jpg و ۳۰۰dpi و حداکثر حجم ۲ مگابایت باشد. آثار راه یافته به نمایشگاه در کتاب جشنواره منتشر خواهدشد. کتاب الکترونیک یا چاپی خواهد بود. آثار ارسالی نباید قبلاً در مسابقه یا جشنواره دیگر شرکت داده شده یا برنده جایزه ملی شده باشند. شرکت‌کننده با ارسال اثر می‌پذیرد که دبیرخانه جشنواره، حق استفاده تبلیغاتی، نمایشگاهی و انتشار آثار در کتاب جشنواره، فضای مجازی و مطبوعات و... را با ذکر نام هنرمند دارد. شرکت برای کلیه هنرمندان علاقه‌مند آزاد است.

جوایز نفر اول: ۴ میلیون تومان به همراه لوح تقدیر، نفر دوم: ۳میلیون تومان به همراه لوح تقدیر، نفر سوم: ۲میلیون تومان به همراه لوح تقدیر.

هیأت انتخاب و داوری جشنواره جواد علیزاده، بهرام ارجمندنیا و احسان گنجی هستند.

ارسال آثار از طریق‌ایمیل دبیرخانه: iraniancartoonhouse@gmail.com  و مهلت ارسال آثار تا ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ است.