به گزارش هنرآنلاین ، علی سعیدی به ‌عنوان برگزیده‌ نهایی پروژه هنری خور ۱۴۰۰ معرفی شد. در این رویداد که توسط گالری سرادی پور برگزار شد آثاری از هنرمندان نقاش و طراح به نمایش درآمد و در معرض قضاوت داوران بین‌المللی قرار گرفت.

علی سعیدی کناری، متولد ۱۳۵۰ و هنرمندی خودآموخته است که به سیاق بسیاری ازاین‌دست هنرمندان در تاریخ هنر، پیوند حسی و غریزی عمیقی با هنر خود برقرار کرده است. فرآیند نقاشی از زبان هنرمند برایش بدین گونه است: «هر لحظه روحم داستانی نو از جهانی موازی برای انگشتانم بازگو می‌کند.»

در دومین دوره پروژه هنری خور پس از داوری مرحله اول، ۳۰ هنرمند به فهرست برتر منتخب داوری راه یافتند و آثار آن‌ها در وب‌سایت گالری سرادی‌پور و فضای نمایشی وب‌سایت آرتسی به مدت یک ماه به نمایش درآمد. در مرحله بعد علی سعیدی، الهام ایثاری، ندا کاشانی، نیلوفر محمدی فر و مهدی نعمتی (اِم. اسمارت) به عنوان پنج نامزد نهایی انتخاب شدند و هم‌زمان با اختتامیه‎ نمایشگاه، علی سعیدی کناری به عنوان نفر برتر پروژه‎ هنری خور ۱۴۰۰ معرفی شد.

آنا والاس تامپسون، مکس پرسنیل، لی آن بیدل، مرتضی ولی، لیلا ناظمیان و رکسانه زند داوری آثار دومین دوره پروژه هنری خور را بر عهده داشتند.