به گزارش هنرآنلاین، همزمان با سالروز میلاد فرخنده امام رضا(ع) کتاب سومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

این کتاب شامل ۸۶ قطعه عکس در ۱۰۴ صفحه گلاسه است. در این دوره از جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» به دبیری وجیه‌اله شیرمحمدی، ۴۹۱۰ عکس از ۶۲۸ عکاس به دبیرخانه ارسال و داوری آثار توسط مسعود زنده روح کرمانی، کیارنگ علایی و محمود مروتی انجام شد.

در سومین دوره از جشنواره که دارای ۳ بخش «جلوه‌های نشاط و شادی در تمام زوایای زندگی ایرانی اسلامی»، «جلوه‌های شادی در حرم مطهر رضوی و سایر بقاع متبرکه» و «همدلی اجتماعی» بود، به ترتیب محمد آهنگر، رضا رادپور، امیر عنایتی، فرزانه چخماق‌ساز، حمید وکیلی، نسترن فرجادپزشک، مجید حجتی، امین رحمانی و محمد آهنگر به ترتیب در هر بخش اول تا سوم شدند.

استان‌‌های خراسان رضوی، تهران، اصفهان و فارس به ترتیب بیشترین شرکت‌کننده را در سومین جشنواره عکس «هشت» داشتند. نکته جالب اینکه بیش از ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان دارای تحصیلات سطح کارشناسی و بالاتر بودند.

جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» به همت نقش رؤیای بهشت و با حمایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار شد.