معاون اداره کل ارشاد کرمان:
جشنواره رضوی فراگیرترین برنامه وزارت ارشاد است


معاون فرهنگی ارشاد کرمان گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری که با محوریت و موضوع امام رضا (ع) برگزار می‌شود، یکی از فراگیرترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به گزارش هنرآنلاین، وحید محمدی در آیین شعر رضوی سیرجان با اشاره به گستره اجرای برنا‌مه‌های فرهنگی و هنری با محوریت امام رضا (ع) در داخل و خارج از کشور اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی و هنری که با محوریت و موضوع امام رضا (ع) برگزار می‌شود، یکی از فراگیرترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی ابراز کرد: جشنواره‌های موضوعی بخشی از منافع ملی را تامین می‌کنند، اما در کنار برگزاری آنها توجه ویژه‌ای به سایر فعالیت‌ها شده که برپایی جشنواره شعر آزاد و سایر برنامه‌های سالانه از آن جمله است.

محمدی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در هفته فرهنگ رضوی استان کرمان اشاره کرد و افزود: علاوه بر برگزاری جشنواره‌های شعر رضوی در شهرستان‌های استان، نمایشگاه فرهنگ، هنر و معارف رضوی نیز از 21 شهریور ما‌ه جاری در مجتمع انتظار کرمان برگزار شده است.

وی همچنین به برگزاری هفتمین کنگره شعر رضوی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: در کنگره هفتم اشعاری از شاعران 29 استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که این امر نشان از گسترده‌تر شدن فضای جغرافیایی این جشنواره شعری در کشور دارد.

به گزارش فارس، هیئت داوران هفدهمین جشنواره شعر رضوی شهرستان سیرجان در بیانیه پایانی، بخشی از معیارها و شاخص‌های امتیازدهی به اشعار برگزیده را عنوان کرد.

در این بیانیه مواردی از جمله سرودن شعر در چارچوب موضوع جشنواره یعنی امام رضا (ع)، رعایت اصول اولیه فنی ادبی‌، دارا بودن مفهوم و پیام و رعایت صنایع ادبی‌، بدیع و بکر بودن شعر سروده شده را مورد تاکید قرار داده‌اند.

در پایان و بر اساس رای هیئت داوران از میان 58 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره تعداد 10 اثر برای شرکت در جشنواره استان انتخاب شدند.

ثریا ستوده بحرینی، زهرا یوسفی و ابوالفضل عمادآبادی به ترتیب به عنوان نفرات برگزیده این جشنواره معرفی شدند.

شعرخوانی 10 نفر از شاعران و تجلیل از 34 نفر از اعضای فعال انجمن شعر سیرجان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/