نکات طلایی مد ولباس
چگونه لباس مناسب کودکانه انتخاب کنیم؟


خرید و انتخاب لباس برای کودکان یکی از مهمترین و هیجان انگیزترین اتفاقات برای آنان به شمار می رود که دوست دارند در انجام آن مشارکت مداوم داشته باشند.

سرویس مد و لباس هنرآنلاین؛ انتخاب لباس برای کودکان معمولا با مشکلاتی نظیر گریه و قهر کردن آنان همراه است لذا پیشنهاد می شود که در خرید لباس با آنان طوری رفتار کنید که بدانند در ابعاد مختلف انتخاب لباس حق نهایی اظهار نظر با آنان است چرا که در غیر اینصورت با مقابله شدید کودکان رو به رو خواهید بود. بنابراین در شروع خرید مواردی را که باید برای انتخاب لباس رعایت کنید با یکدیگر و به صورت منطقی مرور کنید.

مساله اول این است که كودكان در حال رشد هستند به همین خاطر اندازه و سایزهایشان به سرعت تغییر می كند بنابر پیشنهاد می کنیم که هزینه زیادی صرف این مساله نکنید تا راحتی و سلامت كودك را در اولویت قرار گیرد. به همین خاطر بهتر است لباس های راحت و گشاد كه پوشیدن و درآوردن آنها آسان است، انتخاب كنید. دقت كنید لباس در قسمت های یقه، سرآستین و مچ پاها نرم و راحت باشد و كش های سرآستین و پاچه شلوار تنگ نباشد. لباس هایی با سگك های قابل تنظیم كه امكان بزرگ تر و كوچك تر شدن دارند را می توان مدت بیشتری استفاده كرد. برای این منظور می توانید شلوارها و سارافون های پیشبندی با سگك های قابل تنظیم را انتخاب كنید.

كودكان به خاطر نوع طبیعت پر انرژی و شادی که دارند معمولا لباس هایشان را زود كثیف می كنند به همین خاطر اغلب لكه های شكلات و بستنی روی لباس آنها دیده می شود به همین خاطر هنگام خرید این نكته را در نظر داشته باشید و لباس هایی بخرید كه شستشوی آنها راحت باشد و امكان شستشو در ماشین لباس شویی را داشته باشد.

جنس پارچه در مورد لباس کودک اهمیت خاصی دارد لذا و وقتی برای خرید به فروشگاه می روید برچسب لباس را از نظر جنس كنترل كنید. لباس های تهیه شده از مواد مصنوعی برای كودكان مناسب نیستند. لباس هایی كه پارچه هایی از جنس الیاف طبیعی دارند را انتخاب كنید. بهتر است لباس كودك از جنس كتان یا درصد بالای كتان باشد. توصیه می شود لباس های زیر و لباس هایی كه مستقیم با پوست كودك تماس دارند را از جنس نخی انتخاب كنید. برای لباس های رویی پارچه های حوله ای، مخمل و جین مقاوم و بادوام هستند.

 ایجاد اعتماد به نفس در کودک در بسیار از موارد با لباس ایجاد می شود لذا اگر كودك در سنی است كه تازه یاد گرفته است لباس هایش را خودش بپوشد، لباس هایی كه پوشیدن و درآوردن آن برایش راحت است را انتخاب كنید تا به انجام کارهای شخصی خود علاقمند شود چرا که این موضوع موجب تقویت اعتماد به نفس كودك می شود. به جای شلوارهای زیپ دار و سگك دار، شلوارهای كمركش را انتخاب كنید. به جای لباس های دكمه دار، لباس های چسبی و زیپ دار را انتخاب كنید. بستن و باز كردن بست های چسبی برای كودك راحت است. اگر روی زیپ لباس یك حلقه بزرگ وجود داشته باشد، كودك راحت تر می تواند زیپ لباس را باز و بسته كند.

سر كودكان نسبت به بدن شان بزرگ است. اگر می خواهید لباس هایی را انتخاب كنید كه راحت بپوشند، لباس های جلو باز كه در قسمت جلو زیپ یا دكمه دارند انتخاب مناسبی هستند. در صورتی كه می خواهید لباس جلو بسته بخرید انواعی كه در قسمت شانه دكمه های فشاری دارند را انتخاب كنید.

رنگ های شاد را برای كودك تان انتخاب كنید چرا که رنگ ها به صورت مستقیم بر روند فعالیت های آنان تاثیر می گذارند. در واقع کودک در حال کشف دنیای اطراف است و در بسیار از موارد از دیدن رنگ ها احساس لذت می کند به همین خاطر رنگ‌های تند اصلی برای كودكان دختر و پسر مناسب است.

نکته آخر این است که شخصیت های کارتونی درج شده بر لباس کودکان ارتباط مستقیمی با رفتارهای آنان دارند به نحوی که برخی از این تصاویر سبب بروز خشونت در کودکان می شود به همین خاطر پیشنهاد می شود که روی این مساله دقت کنید و در عین حال برای کودک و خواسته های او ارزش قائل شوید و هرگز تصور نکنید که کودک منطق شما را درک نمی کند و به او دروغ نگویید بلکه با دلایل کاملا درست و زبانی مهربان مشکلات استفاده از برخی از لباس ها را برای وی توضیح دهید.

انتهای پیام/61