۱۳۹۵ شنبه ۱ آبان
شناسه خبر: 4564  - ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۱ مرداد ساعت 08:10

موسوی‌مقدم: صدا و سیما آماده همکاری با ارشاد است

قائم مقام رسانه ملی گفت: صدا و سیما درصدد حل مشکلات گذشته و ایجاد زیرساخت‌های تازه است که به واسطه آن قابلیت همکاری گسترده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار هنرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید رمضان موسوی مقدم، قائم مقام ریاست سازمان صدا و سیما در ضیافت افطار معاونت هنری وزارت ارشاد با ابراز خرسندی از برداشتن گام های مهم فرهنگی از سوی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برداشتن گام های مهمی نظیر این نشست می تواند مقدمات کارهای بزرگتری را در عرصه هنری کشور فراهم آورد.

موسوی مقدم افزود: نفس چنین نشست هایی ایجاد تعاملات مناسب بین دستگاه های فرهنگی و هنری برای افزایش بهره وری و رشد و تعالی کارهای فرهنگی و هنری کشور است لذا چنانچه این اقدامات جنبه کاربردی را نیز به دست آورد و با راهکارهای مشخص به انجام اقدامات بپردازد تاثیرات مثبت فراوانی از خود به جای خواهد گذاشت.

وی با اظهار خرسندی از ارتقا سطح فرهنگ کشور با استفاده از تعامل مناسب بین مسئولان بیان کرد: دو سال پیش در مبحث انیمیشن کشور دچار مشکلاتی برای گسترش این امر بودیم اما خوشبختانه امروز رسانه های ملی در حال گسترش کمی و کیفی هستند و مباحث مربوط به زیرساخت ها بر طرف شده است.

قائم مقام ریاست سازمان صدا و سیما ادامه داد: با وجود همان بضاعت قبلی می بینیم که برنامه های فرهنگی در تلویزیون، رادیو و مراکز استانی بسیار گسترده است و از لحاظ کمیت نیز در حد متعادلی قرار دارد لذا سازمان صدا و سیما و همه شبکه های رادیو و تلویزیون کشور این آمادگی را دارند که از هر اثری که توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید می شود و با مجموعه فرهنگی کشور منطبق است استفاده کنند چرا که این مساله پشتوانه معنوی بسیار غنی را برای رسانه ملی ایجاد می کند.

موسوی مقدم تصریح کرد: شاخص ها و ملاک های رسانه ملی از امروز به سمت مقدمات استفاده و پخش از این نوع برنامه ها می رود تا علاوه بر غنای رسانه ملی شاهد آینده بهتری نیز در حوزه هنر کشور باشیم.

وی با تشکر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت برپایی اینگونه نشست ها اظهار کرد: تداوم اینگونه جلسات می تواند منجر به برطرف شدن سوالات و ابهامات مطرح شده در این زمینه باشد که درنتیجه یک هم افزایی و گسترش را در پی خواهد داشت ضمن اینکه با نگاهی واقع نگر خواهیم دید که فعالیت های انجام شده طی سال های اخیر چه از لحاظ کیفیت و چه کمیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما کم نبوده است.

قائم مقام ریاست سازمان صدا و سیما ادامه داد: نگاهی به هجمه های دشمنان و تهاجم فرهنگی که کشور در معرض آن قرار دارد و با وجود این می بینیم که کارهای بزرگی در عرصه فرهنگ و هنر کشور انجام شده است و امروز کشور از یک نشاط و شادابی فرهنگی برخوردار است به همین خاطر باید با استفاده از فرهنگ عظیم هنرمندان و هنر دوستان عرصه های مختلف از گرفتار آمدن در تبلیغات این دشمنان پیشگیری کنیم.

وی رسانه ملی را تابلوی تمام نمای فعالیت های فرهنگی و هنری کشور خواند و بیان کرد: ما در حال گسترش کمی و کیفی رسانه ملی هستیم اما در این زمینه محدودیت هایی وجود دارد که به واسطه آن برخی از انتظارات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی پاسخ داده نمی شد که به لطف خداوند امروز در راه برطرف کردن آن هستیم فلذا امیدواریم این تعاملات مناسب سبب ساز اتفاقات و راهکارهای نویی در عرصه هنر کشور شود.

انتهای پیام/61
 
نظرات
 
نام
پست الکترونیکی
کد امنیتی: