به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین اسماعیلی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه موضوع ساماندهی و نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری در سراسر کشور در اولویت جدی این دفتر قرار دارد.

مدیرکل دفتر آموزش با تاکید بر اهمیت نظارت بر عملکرد مراکز آموزشی بیان کرد: یکی از وظایف مهم این دفتر، نظارت و ارزیابی عملکرد مراکز آموزشی تابعه است که شامل آموزشگاه های آزاد هنری، مرکز آموزش های مهارتی کاردانش و هنرستان های هنرهای زیبا است.

وی در ادامه گفت: سامانه آموزشگاه های آزاد هنری به نشانی sso.farhang.gov.ir است که تمام آموزشگاه های دارای مجوز تا پایان مهرماه ۱۴۰۱ فرصت دارند تا اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: همه استادان و مربیان آموزشگاه های آزاد هنری فرصت دارند درخواست صدور کارت صلاحیت تدریس خود را تا پایان مهرماه در سامانه فوق ثبت کنند، همچنین آموزشگاه های آزاد هنری می بایست گزارش های عملکرد گذشته آموزشگاه را تا پایان مهرماه ۱۴۰۱ در این سامانه ثبت کنند و از این پس به صورت مستمر گزارش های سه ماهه خود را در سامانه ارائه کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان تاسیس آموزشگاه آزاد هنری سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ که تاکنون مکان مناسب برای راه‌اندازی آموزشگاه خود معرفی نکرده اند نیز حداکثر تا پایان مهرماه ۱۴۰۱ فرصت معرفی مکان آموزشگاه را در سامانه فوق دارند.

مدیرکل دفتر آموزش در پایان با بیان اینکه مهلت مقرر تا پایان مهرماه ۱۴۰۱ بوده است و تمدید نمی شود، تاکید کرد: پس از پایان مهلت مقرر، درباره آموزشگاه هایی که در این باره اقدام کرده‌اند، تصمیمات قانونی اتخاذ خواهد شد.