به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، در ابتدای این دیدار که پس از بازدید از بخش های مختلف هنرستان دختران صورت گرفت، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سابقه فعالیت هنرستان ها و میزان استقبال هنرآموزان و هنرجویان و نحوه کیفیت خدمات و آموزش های هنری در هفت رشته ی موسیقی، نمایش، سینما، نقاشی، صنایع دستی، پویانمایی و گرافیک در این هنرستان ها، در خصوص رفع موانع سازمانی جهت تثبیت نوسازی ساختار هنرستان های کشور بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش پرورش براساس همکاری با سازمان اداری و استخدامی درجهت قرار گرفتن درساختار اداری وزارت ارشاد تأکید کرد.

در ادامه این دیدار علیرضا شاهپری رئیس امور ساختارهای سازمانی سازمان اداری و استخدامی کشور با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک در خصوص رفع موانع بجهت تثبیت ساختار هنرستان های کشور برای تسریع در این موضوع به سیاست تمرکز وظایف محوله در یک دستگاه و اجتناب از موازی کاری، تقسیم وظایف بین وزارت ارشاد و آموزش و پرورش را امری مهم دانست.

همچنین وی از تلاش برای رفع موانع موجود خبر داد و گفت: پیشنهاد می شود گزارشی مشترک برای برگزاری جلسات کارشناسی درخصوص سازماندهی ساختار هنرستان ها تهیه و به این سازمان ارسال شود.

عباس بیات، مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش نیز از استقبال این وزارتخانه برای ادامه همکاری با وزارت ارشاد در هنرستان ها در جهت کیفیت بخشی سطح آموزش های عمومی و تخصصی هنرجویان و همچنین به ارائه راهکارهای عملی در خصوص جایگاه هنرستان های دولتی با مشارکت دو وزارتخانه اشاره کرد.

در صورت تصویب ساختار جدید هنرستان‌های هنرهای زیبا، جذب هنرآموزان متخصص نیز بصورت رسمی انجام خواهد شد. علی‌اکبر صفی‌پور مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری، سعید رزمی مدیر کل امور اداری، محمد محمدی مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ، محمد خراسانی‌زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مصطفی نصیری نماینده امور هنرستان‌ها، عباس بیات مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش و کارشناسان هر سه دستگاه در این دیدار حضور داشتند.