سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "هام" اثری به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله‌زاده است که این روزها در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. این نمایش که به گفته کارگردان آن کولاژی نمایشی از سبک‌های مختلف اجرایی است، قصه شهری را نمایش می‌دهد که توسط جنیان تسخیر شده و فقط یک زن مانده که به تسخیر  درنیامده و جنیان برای مسخ آن تلاش می‌کنند. به گفته عبدالله‌زاده در دل این قصه یک رابطه عاشقانه به وجود می‌آید که طرح و برنامه‌های پیشین را به هم می‌زند و داستان را به سمت جدیدی پیش می‌برد.

کارگردان نمایش "هام" در خصوص شیوه اجرایی نمایش خود به هنرآنلاین گفت: به لحاظ شیوه اجرایی بر اساس تصاویری پیش می‌روم که در ذهن خودم شکل می‌گیرد و در ایام تمرین اصلاح و پخته می‌شود. من خیلی انتخاب اسم و سبک برای کار خودم را درست نمی‌دانم، گمان می‌کنم این کار من نیست بلکه این وظیفه منتقدین است که درباره سبک و سیاق کار نظر دهند. من شکل یا بهتر است بگویم اشکالی را برای اجرا انتخاب کردم که بهترین اتفاقات نمایشی را بر اساس متن شکل بدهد.

عبدالله‌زاده همچنین در خصوص فرایند تمرین نمایش خاطرنشان کرد: تمرینات این نمایش از اواخر مهرماه شروع شده بود. جنس این نمایش به گونه‌ای بود که آماده‌سازی آن دشوار بود. کار به لحاظ بدنی کار سخت و پیچیده‌ای است چرا که مایه‌هایی فیزیکال هم در اجرا وجود دارد. این نمایش یک اثر کاملاً ترکیبی است و از مایه‌های متفاوت بازیگری و سبک‌های مختلف اجرایی برخوردار است و به همین دلیل هم بازیگرانی باید در این نمایش کار می‌کردند که توانایی‌های متفاوت و متکثری داشته باشند. بنابراین در این کار نیاز به بازیگران با مهارت و باهوشی بود. از سوی دیگر به خاطر همین نگرش کولاژ گونه است که تعیین سبک کار را به نظرم دشوار می‌کند.

نمایش "هام" تا 24 اسفندماه هر شب ساعت 20 در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. از جمله بازیگران این نمایش می‌توان به سروش طاهری، آرزو نبوت، مانلی حسین‌پور، حسین شفیعی، میرنادر مظلومی، حسین پورکریمی، روزبه حصاری، شادی امیری اشاره کرد. همچنین علی اولیایی‌نژاد طراحی حرکت و مقدی شامیریان طراحی صحنه این نمایش را بر عهده داشته‌اند.