به گزارش هنرآنلاین، پردیس تئاتر تهران به دلیل تکرار تقاضا، فراخوان اجرای عمومی آثار نمایشی و یا فعالیت تخصصی و عملی در سال 96 را تا نیمه‌ی اسفند امسال تمدید کرد.

به دلیل تکرار تقاضا و استقبال هنرمندان تئاتر، فراخوان اجرای عمومی آثار نمایشی و یا فعالیت تخصصی و عملی سال آینده‌ی این مجموعه تا نیمه‌ی اسفندماه 95 تمدید شد.

علاقمندان می‌توانند پس از مطالعه‌ی فراخوان با حضور در این مجموعه واقع در اتوبان امام علی(شمال به جنوب)، خروجی شهید محلاتی (به سمت شرق)، خیابان شهید شاه‌آبادی جنوبی، بعد از میدان مالک اشتر، خیابان شهید بقایی، پردیس تئاتر تهران، شماره تلفن 33034172  نسبت به تکمیل فرم تقاضا و ارائۀ یک نسخه از نمایشنامه و یا لوح فشرده(cd) فیلمِ اثر اقدام نمایند.

پردیس تئاتر تهران هم اکنون با 5 نمایش پذیرای علاقمند به هنر تئاتر است.

 نمایش "روزگار یک سگ" (ویژه‌ی کودکان و نوجوان) به کارگردانی "مهدی قلعه" که در ساعت 30/17و در سالن محمود استاد محمد به روی صحنه می‌رود. نمایش "تاج عروس، خاله و خروس"(ویژه‌ی کودکان و نوجوان)  به کارگردانی "احمد سلیمانی" که در ساعت 30/17و در سالن داوود رشیدی اجرا خواهد شد.

نمایش "هدیه مرموز" به کارگردانی "یاسر خاسب" که در ساعت 30/18و در سالن علی نصیریان به روی صحنه می‌رود. نمایش "ریحانه" به کارگردانی "سیروس همتی" که در ساعت 18 و در سالن محمدعلی کشاورز اجرا خواهد شد. نمایش "من...." به کارگردانی "فرهاد تجویدی" که در ساعت 30/19و در سالن اصلی مجموعه به روی صحنه می‌رود.

این هفته با پخش سریال‌های متنوع رادیویی همراه باشید

در هفته جدید، اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، سریال‌های متنوعی را برای پخش از شبکه‌های رادیویی آماده کرده است.

مشعلی در آشوب ، عبور از بن بست، تنها و من رونالدو عناوین نمایش‌هایی هستند که به ترتیب از شبکه‌های رادیویی فرهنگ، ایران، جوان و ورزش پخش خواهند شد.

سریال رادیویی "مشعلی در آشوب " که این هفته ساعت 13:00 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود ، براساس زندگی خواجه نصیر الدین طوسی است .

این نمایش رادیویی را محمد زارعی  نوشته و ایوب آقاخانی کارگردانی آن را بر عهده دارد.

"عبور از بن بست  " عنوان سریالی است که توسط سهیلا خدادادی   نوشته شده و داستان پدری را روایت می‌کند که پس از بیماری ، شرکت اش را به پسرش واگذار می‌کند و از فرزندش می‌خواهد که با کارمندانش به خوبی رفتار کند اما...

این سریال رادیویی به کارگردانی حمید منوچهری  ، هفته آینده ساعت 22:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

بر اساس این خبر، شبکه رادیویی جوان نیز ، سریال رادیویی " تنها  " را ساعت 23:30 از این شبکه پخش خواهد کرد.

این نمایش رادیویی را حمید رضا پورعلی محمد  نوشته و داستان دختر کارخانه داری را روایت می‌کند که برای جلوگیری از ورشکستگی پدرش با چند کارشناس مشورت می‌کند و ...

" تنها  " به کارگردانی : رضا عمرانی ، هر روز ساعت 23:30 از رادیو جوان پخش می‌شود.

شبکه رادیویی ورزش نیز با پخش سریال رادیویی " من رونالدو  " به کارگردانی : ندا هنگامی و نویسندگی نعیما کرمی  به استقبال هفته‌ی جدید خواهد رفت .

در این نمایش‌های رادیویی هنرمندانی چون : مهین نثری، مهدی طهماسبی، محسن بهرامی، محمد شریفی مقدم، علی زرینی، بیوک میرزایی، حمیدرضا هدایتی، مهدی نمینی مقدم، عباس شادروان، مهدی صباغی، فریدون محرابی، مجید حمزه، مجتبی طباطبایی، نورالدین چوادیان، احمد گنجی، افسانه محمدی، سعیده فرضی، رحمان باقریان، اکبر ملایی، شیوا رفیعیان، شیرین سپه راد، کرامت رودساز، شمسی صادقی وتعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می‌پردازند که تهیه کنندگان ، صدابرداران و افکتورها نیز در ساخت این آثار با آن‌ها همکاری می‌کنند.

"بانوی آب و آئینه" در نگارستان شهر

نمایشنامه "بانوی آب و آئینه" در دومین نشست از سلسله جلسات" شنبه‌های نمایشی تهران "در نگارستان شهر برگزار می‌شود.

همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه نمایشنامه "بانوی آب و آئینه"نوشته محمدرضا کوهستانی و به کارگردانی نازنین مهیمنی با بازی رؤیا فلاحی و بهرام سروری نژاد به صورت رایگان اجرامی شود.

علاقمندان جهت شرکت در این نشست می‌توانند روز شنبه ٣٠ بهمن از ساعت ١٨:٣٠به نگارستان شهر واقع در کُوی نصر خ علیالی بوستان گفتگو مراجعه کنند.