سرویس سینمایی هنرآنلاین: انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA)، بانی جوایز گلدن گلوب خبر انتخاب ریکی جرویس به عنوان مجری هفتاد و سومین دوره این جوایز سالانه را در توئیتر منتشر کرد.

به گزارش ورایتی، جرویس کمتر از یک هفته بعد از معرفی کریس راک به عنوان مجری هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار، به عنوان مجری دوره بعدی جوایز گلدن گلوب معرفی شد.

جرویس از 2010 تا 2012 سه سال پیاپی اجرای جوایز گلدن گلوب را به عهده داشت. او سپس جای خود را تینا فی و ایمی پولر داد که در دو دوره گذشته مجری مراسم این جوایز بودند.

ستاره 54 ساله سریال‌های "The Office" و "درک" که یک جایزه گلدن گلوب، دو جایزه امی و چهار جایزه بفتا در کارنامه دارد، بعد از شوخی‌های جنجالی خود در مراسم گلدن گلوب که با واکنش‌های گسترده همراه بود، قسم خورده بود که دیگر اجرای این مراسم را به عهده نگیرد.

با این حال، آخرین اجرای جرویس در جوایز گلدن گلوب با نقدهای مثبت روبرو شد و پخش تلویزیونی مراسم حدود 17 میلیون بیننده داشت. مراسم جوایز گلدن گلوب به طور زنده از شبکه ان‌بی‌سی پخش می‌شود.

اسامی نامزدهای هفتاد و سومین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب 10 دسامبر (19 آذر) اعلام می‌شود. سال گذشته 19.3 میلیون نفر در ایالات متحده مراسم هفتاد و دومین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب را از تلویزیون دیدند که در مقایسه با سال قبل از آن حدود هشت درصد کمتر بود.