به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تعدادی از هنرمندان عرصه‌های مختلف تئاتر، سینما و تلویزیون همزمان با فرارسیدن هفتاد و سومین سالروز تولد رضا ژیان بازیگر فقید و صاحبنام آیین نکوداشت و ویژه‌برنامه نمایشی را با همکاری مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهند کرد.

در این ویژه‌برنامه که روز شنبه نوزدهم شهریور در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد، نمایش «عشق روی خرپشته» به نویسندگی، مشاوره و طراحی حمید جبلی، کارگردانی مجید برومند و بازی حسین نامور، مهسا عزیزپوری، الهام تونتابی، علی علی‌اصغری، امیرحسین اسکندری، فرنوش قره‌کولچیان و مجید بروند اجرا می‌شود.

حسین نامور دستیار کارگردان، محمدرضا جعفری مدیر صحنه، مونا طباطبایی طراح گریم، پریا پور فرامرزی منشی صحنه، داریوش افشاری اتاق فرمان، علیرضا تیموری مدیر تدارکات، محمد سعید جابری و پوریا پور فرامرزی عکاسان، مریم رستمی نظارت و هماهنگی و علی باقری طراح پوستر نیز دیگر عوامل اجرایی این پروژه را تشکیل می دهند.   

مجید برومند کارگردان نمایش «عشق روی خرپشته» در یادداشتی به بهانه اجرای این پروژه و تقدیم آن به مرحوم رضا ژیان نوشته است: 

«طی مدت سی سال فعالیت در عرصه هنر و صحنه مقدس تئاتر جای خالی یک اتفاق را احساس می کردم، دلم می خواست برای بزرگان و پایه گذاران کارگاه نمایش و استادم جناب حمید جبلی کاری انجام بدم که،آیندگان جوان راه هنر ادامه دهنده آن باشند، تا اینکه این افتخار نصیبم شد نمایش عشق روی خرپشته را با گروه هنرجویان عزیزم و حمایت اسطوره خودم حمید جبلی نمایشی را اجرا ببرم که سال ها پیش تعدادی از بهترین های تئاتر  در آن حضور داشتند. صحنه ای که تمامی عاشقان تئاتر به آن دلبستگی خاصی دارند ؛ اجرا در تئاتر شهر. 

از استاد حمید جبلی که پس از بیست و یک سال به من اجازه داد تا این نمایشنامه را بار دیگر روی صحنه ببرم، یک دنیا قدردانم. من از سید محمد جواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر و سایر همکاران این مجموعه  و همچنین محمد ژیان بزرگوار  هم که برای همکاری و میزبانی از این اتفاق سبز نهایت همراهی و همکاری را با ما داشتند، قدردانی کرده و امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.»

نمایش «عشق روی خرپشته» به نویسندگی حمید جبلی از جمله آثار نمایشی به صحنه رفته به کارگردانی مرحوم رضا ژیان در تئاتر شهر است که بهمن و اسفند 1380 با بازی رضا ژیان، شراره درشتی، سیدجواد طاهری، نازنین گودرزیانی، بهمن روشنی، سعید لشگری، ترلان طیبان و میثم یوسفی در تالار سایه اجرا شد.

شهریورماه سال 1395 نیز به بهانه شصت و هفتمین زادروز مرحوم رضا ژیان جشن امضا و رونمایی از کتاب «دوستان بامحبت» به نویسندگی حمید جبلی در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.