به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش در این باره گفت: در این جلسه، دو تفاهم‌نامه امضا کردیم‌، اولی در رابطه با اختصاص یک محل ثابت برای استودیوی اختصاصی رادیو نمایش در مجموعه تئاتر شهر به عنوان شاخص‌ترین مکان هنرهای نمایشی کشور که قرار شد ما به صورت روتین، یک برنامه رادیویی یک ساعته تحت عنوان «تئاتر شهر» به تهیه‌کنندگی علی بهرامی را از این محل روی آنتن ببریم و در آن به طور تخصصی به موضوعات مربوط به اجرای نمایش‌ها و مسائل مرتبط با آن در مجموعه تئاتر شهر و در کل کشور بپردازیم چراکه سیاست ما و مجموعه هنرهای نمایشی ارشاد، عدالت فرهنگی و پرداختن به زمینه هنرهای نمایشی در سراسر کشور است.

سوهانی ادامه داد: تفاهم‌نامه دیگرمان در رابطه با رادیو تئاتر  به عنوان یک حوزه میان رشته‌ای، نوظهور و جذاب است و قرار است از این پس، یکی از روزهای هفته در مجموعه قدیمی تئاتر سنگلج به نمایش رادیو تئاتر اختصاص یابد. همچنین صحبتی شد که در سالن کارگاه نمایش تئاترشهر هم یک زمانی به طور ویژه برای اجرای رادیو تئاتر در نظر گرفته شود. بر این اساس به زودی یک شورای رادیو تئاتر در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو راه‌اندازی و  فصل جدیدی را برای اجرا و توسعه کمی و کیفی حوزه رادیو تئاتر در کشورمان آغاز خواهیم کرد.

مدیر رادیو نمایش در پایان تاکید کرد: رادیو تئاتر عرصه نوظهوری است که در کشورمان قدمتی حدوداً ده ساله دارد و در جشنواره تئاتر فجر بخش ویژه‌ای است که با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی رادیو برگزار می‌شود و طی این سال‌ها مخاطبان زیادی از آن  استقبال کرده‌اند. طی این تفاهمی که حاصل شد تصمیم داریم برای توسعه این حوزه میان رشته‌ای، تخصصی و جذاب، به صورت ویژه و حرفه‌ای در سراسر کشور اقداماتی صورت دهیم.