به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، در ابتدای این دیدار صمیمانه محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی و محمود فرهنگ مدیر کانون تئاتر دینی و دبیر رویداد صاحبدلان، همزمان در هفته دولت با حضور در منزل حسین نوری از هنرمندان جانباز انقلاب اسلامی با وی دیدار و گفت وگو کردند.

حاضران به همراه حسین نوری و خانواده وی به تماشای فیلم مستند «در یک نگاه» به کارگردانی مهدی فارسی نشستند که روایت زندگی این هنرمند جانباز و آشنایی وی با همسرش است. در ادامه این دیدار حسین نوری به ارائه توضیحاتی درباره آثار خود در عرصه‌های مختلف هنری از جمله سینما، تئاتر، نقاشی و فیلمنامه‌نویسی و بیان برخی از خاطرات خود پرداخت.

همچنین در بخشی دیگری از این دیدار نادیا مفتونی، همسر این جانباز هنرمند ضمن بیان فرازهایی از زندگی خود با حسین نوری در مورد فعالیت های خود و همسرش توضیحاتی داد.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی و محمود فرهنگ مدیرکانون تئاتر دینی در ادامه این دیدار به بیان نظرات و راهکارهای خود درباره اهمیت و بهره‌برداری از آثار و متون حسین نوری در عرصه هنرهای نمایشی پرداختند.

در بخش پایانی این دیدار محمود سالاری با ابراز خرسندی از دیدار با این هنرمند سرافراز و با آرزوی سلامتی برای او، ضمن پاشداشت مقام والای جانبازان انقلاب اسلامی و تجلیل از همسر او به سبب عشق و ایثار و فعالیت های علمی و هنری، به بیان اهمیت بازنشر هنر انقلابی حسین نوری در سطح داخلی و بین المللی پرداخت و از آمادگی معاونت امور هنری برای نشر و ترجمه آثار برجسته او به‌منظور ترویج افکار و اندیشه این هنرمند انقلاب اسلامی خبر داد.

حسین نوری نقاش، نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما و از جانبازان انقلاب اسلامی ایران است. وی با وجود محدودیت‌های جسمی موفق شده است در سه عرصه نقاشی، تئاتر و سینما دستاوردهای تخصصی داشته باشد.

نمایش‌هایی که او نوشته و کارگردانی کرده است در دوره‌های مختلف جشنواره تئاتر فجر و دیگر جشنواره‌های سراسری حائز رتبه شده است و فیلم‌هایش در کشورهایی همچون ایتالیا، آلمان، هند، کانادا و آمریکا اکران شده و جوایزی را از جشنواره‌های بین‌المللی کسب کرده است.

نوری در بهمن سال ۱۳۸۳ نشان ملی ایثار دریافت کرده است و در شهریور سال ۱۳۹۸ سالن نمایشی تحت عنوان تماشاخانه استاد حسین نوری با ارجاع به نام او افتتاح شده است.