به گزارش هنرآنلاین به نقل از  امور ارتباطات و روابط عمومی سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج (سودای عشق)، در پی هماهنگی دکتر کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی با معاونت حقوقی وزارت ارشاد و همچنین انجمن هنرهای نمایشی با هدف برگزاری پررونق‌تر سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج، مهدی رمضانی چابک مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان‌های معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رضا بصیرت مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در نامه‌های جداگانه به مدیران کل فرهنگ و مدیران انجمن‌های نمایش استان‌ها با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج خواستار همکاری شایسته برای اطلاع‌رسانی و برگزاری مطلوب این رخداد هنری در استان‌ها شدند.

فراخوان استانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق) در بیشتر استان های کشور منتشر شده و هنرمندان متقاضی حضور در این جشنواره در دو بخش صحنه ای و خیابانی با هم به رقابت می پردازند. برگزیدگان بخشهای استانی برای حضور در مرحله نهایی جشنواره که آذرماه امسال برگزار می شود معرفی شده و گروه انتخاب مرحله نهایی جشنواره 15 اثردر بخش صحنه ای و 15 اثر در بخش خیابانی را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب می کند.

همچنین بخش نمایشنامه نویسی جشنواره سودای عشق نیز به صورت کشوری برگزار می شود. علاقمندان برای دریافت فراخوان جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه خبری بسیج هنرمندان به نشانی www.basijhonarmandan.ir یا پایگاه خبری ایران تئاتر www.theater.ir  یا صفحه اینستاگرام جشنواره در @sodaye_eshgh13 رجوع کنند.

همچنین دفاتر بسیج هنرمندان در مراکز استانهای سراسر کشور آماده پاسخگویی به هنرمندان متقاضی و ارائه فراخوان بخش استانی هستند. سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج با دبیری سعید نجفیان برگزار می شود.