به گزارش هنرآنلاین، در ابتدای این اجرا رضا دشتکی ضمن خوشامدگویی به مخاطبانی که تماشای نمایش در روز اول را انتخاب کردند، گفت: در روزهایی به سر می‌بریم که هنر تئاتر از سوی برخی مورد حمله قرار می‌گیرد. حضور شما در چنین شرایطی مایه خشنودی است،‌ چرا که تئاتر چیزی جز اجرای اثری خلاقه و تماشای آن توسط شما مخاطبان نیست.

دشتکی در بخش پایانی صحبت‌هایش عنوان کرد: ما نیز همچون بسیاری از گروه‌هایی که در این سال‌ها در پی تحقق رویای خود بودند، بی‌آنکه به نتیجه فکر کنیم سعی کردیم اجرایی را به صحنه ببریم و رویای خود را با شما شریک شویم. امروز رویای ما با حضور شما تحقق پیدا می‌کند و این مایه خشنودی است. «آناتول» را به هنر تئاتر تقدیم می‌کنم و آرزو دارم بهترین‌ها برای این هنر مظلوم رخ دهد.

نمایشنامه «آناتول»، اثر ماندگار نویسنده بریتانیایی آرتور شنیتسلر سال ۱۸۹۷ نگاشته شده است. دشتکی دو سال پیش متن این اثر را ترجمه و از یک سال پیش تمرین‌ برای آماده‌سازی اجرا را آغاز کرده است. در خلاصه داستان آمده است: آناتول گویی چند مرد است که در یک کالبد فشرده شده. با تمام کمبودها، احساسات و خاطره‌هایشان...

پارسا امینایی، علی اسدی، زینب ایزدپناه، الهام جدی، شیما حکیم‌پور، رضا دشتکی، مهدی داوودی، زایا دیوید، پیام رضوانی، محمد صادقی، محمد عباسی، سارا عرب‌زاده، سجاد پیشرویان و امین مهدی‌خانی بازیگران «آناتول» هستند که ۱۰ شب ساعت ۲۱:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر در سالن نوفل‌لوشاتو است و علاقمندان می‌توانند بلیت آن را از تیوال بخرند.

از دیگر عوامل می‌توان به پیام ‌رضوانی دستیار و مشاور کارگردان، سعید ‌حسنلو طراح صحنه، رهی علی‌بالایی طراح نور، مریم اسکویی طراح لباس، مائده غلامی طراح گریم، حمید فراهانی طراح پوستر و بروشور، میثاق حیوری (گروه هنری چیدا) انیماتور، کیمیا زارع دستیار گریم، مهدیس احمدی و سیاوش غلامی مجریان گریم، صدرا ‌صباحی روابط عمومی و تبلیغات و حامد ‌قریب مشاور رسانه‌ اشاره کرد.