به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، عضو هیات رئیسه مجلس که در دومین اجرا به تماشای اپرای عاشورا نشست، با اشاره به ویژگی‌های شاخص این اثر هنری بر ظرفیت بین‌المللی این گونه آثار هنری برای انتقال مفاهیم دینی تاکید کرد.

احمد نادری، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: شاید اگر یک غیرایرانی بخواهد با واقعه عاشورا آشنا شود سایر ابزارهای ارتباطی تا این اندازه تاثیرگذار نیست که چنین آثار نمایشی موثر است. 

نادری درباره انتقال مفاهیم دینی و مذهبی از طریق این گونه نمایش‌ها اظهار کرد: اساساً هنر در قالب‌ها و شکل‌های گوناگون ابزار انتقال مفاهیم و فرهنگ‌های ارزشی مختلف است که در هر فرهنگی وجود دارد. در واقع از راه هنر انتقال ارزش ها به نحواحسن انجام می‌شود. 

وی ادامه داد: به اعتقاد من مفاهیم عاشورایی برای گروه‌های سنی و اقشار مختلف جامعه بسیار جذاب و تاثیرگذار و برای ملت‌های دیگر نیز این‌گونه است. در این برنامه تلفیق هنر تعزیه با نمایش، اثری بدیع و زیبا با نواها و تم‌های موسیقی اصیل آیینی ایجاد کرده است.

اپرای فاخر هنری عاشورا که به همت بنیاد رودکی و همکاری گروه تئاتر عروسکی آران برگزار می‌شود، چهارشنبه ۲۶ مرداد تمدید شده است.