گروه تئاتر هنرآنلاین: سحر صنیعی دارای دکتری علوم سیاسی و روانشناسی، پس از تماشای نمایش «توران‌دخت» یادداشتی را در اختیار هنرآنلاین قرار داد که متن آن بدین شرح است:

«نمایش «توران‌دخت» که این روزها در سالن سپند به کارگردانی ندا شاهرخی و نسیم ادبی در حال اجرا است حرف های بسیاری برای گفتن و دیدن دارد.

فضای نمایش با ترکیبی از رنگ‌ها و موسیقی؛ مفاهیم روانشناسی سیاسی را در این اجرا به خوبی نمایش گذاشته است. داستان از امپراطوری آغاز می‌شود که در بی‌خردی، جامعه‌ای را کنترل می‌کند و این بی‌خردی در تمامی لایه‌های شهر آمیخته شده است. در این نمایش روانشناسی ماکیاولی (فریبکار) کاملاً به چشم می‌خورد; جامعه‌ای را نشان می‌دهد که از ارزش‌های اخلاقی، سنتی، شرافت، نزاکت و اعتماد خالی است. در این نمایش براساس روانشناسی شخصیت ماکیاولی او افراد را به سرعت مورد سواستفاده قرار داده و به خودش اجازه خیانت و دروغ را می‌دهد و کاملاً در اعضای خانواده‌اش (توران دخت) مشهود و قابل لمس است؛ گویا فریبکاری سطح بالا به سطح پایین هم رسوخ کرده و به همین دلیل در پایین‌ترین لایه‌های شهر مشاهده می‌شود؛ که با کارگردانی توانمند ندا شاهرخی و نسیم ادبی کاملاً این موضوع برای مخاطب قابل درک و فهم شده است.

در این نمایش در بستر سیاسی، خودشیفتگی و تعامل اجتماعی نیز مطرح می‌شود که در زیست اجتماعی بدنه جامعه آشکار است؛ عوامی که توجیه یا عقیده می‌فروشند، در قالب خودشیفتگانی هستند که تصورات ذهنی خود را به اندام واره‌های جامعه تزریق می‌کنند؛ دقیقا ما را به یاد فضاهای مجازی می‌اندازد که تکه‌ای از جمله بزرگان، یا مطالب روانشناسی یا تکه‌ای از کتاب را استخراج کرده و بدون شناخت فلسفه این نوشته‌ها آن را انتشار می‌دهند و همین خودشیفتگی در تمامی موقعیت‌های اجتماعی به اثبات می‌رسد. در نمایش توران دخت؛ خودشیفته‌ها خود را بازیگران استثنایی می‌بینند، معمولاً موقعیت اجتماعی را انتخاب می‌کنند که در آن‌ها مطمئن باشند.

در این نمایش، موسیقی توسط کاوه عیدی طراحی شده است که بسیار در طول نمایش مخاطب را تحت‌تاثیر قرار داده و گوش‌نواز است. طراحی لباس که توسط ندا شاهرخی و نسیم ادبی و اجرای آن توسط نعیمه شاهرخی و فاطمه شاهرخی انجام شده بسیار خلاقانه و مینیمال است؛ که در عرصه‌ای طراحی لباس گامی نو با نگاهی تازه به این هنر است. در طراحی لباس توران دخت، نماد سرخ برای فرد خودشیفته، توضیح جالبی بر شخصیت این فرد دارد و در طراحی لباس توجی‌ها (عقیده‌فروشان شهر) نشانگان شخصیت نمایشی کاملاً به درستی انتخاب شده است. در طراحی لباس و صحنه از نایلون‌های حباب‌دار به جای پارچه استفاده شده که نشان‌دهنده این مفهوم است که همه چیز قابلیت تغییر را دارد و تفکرات یا ذهنیت منفی پایدار نخواهد ماند.

نمایش توران دخت، به کارگردانی ندا شاهرخی و نسیم ادبی کاری از موسسه فانوس (هنر پارس) است که هر شب ساعت ٢١ در سالن سپند روی صحنه می‌رود.