به گزارش هنرآنلاین، دبیر نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک با اعلام ثبت‌نام نزدیک به 100 اثر برای رقابت در این جشنواره با گذشت حدود دو هفته از انتشار فراخوان، از حضور امیدوارکننده گروه‌های شهرستانی در جشنواره امسال خبر داد و تاکید کرد: استقبال خانواده تئاتر عروسکی از جشنواره بسیار مثبت بوده و امیدواریم امسال آثار درخشانی را شاهد باشیم.

هادی حجازی‌فر با اشاره به این‌که از حدود 100 اثر عروسکی که تاکنون برای حضور در رویداد امسال ثبت‌نام کرده‌اند بیش از نیمی از آثار مربوط به گروه‌های تئاتری از شهرستان‌های مختلف است، ابراز امیدواری کرد جشنواره امسال شاهد حضور باکیفیت‌تر و قدرت‌مندتری از گروه‌های با استعداد و جوان در سراسر کشور باشد و فرصت دیده‌شدن را در اختیار این گروه‌ها قرار دهد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کردیم پس از چندسال رکود در فضای نمایش عروسکی به دلایلی مثل کرونا و ...، ایجاد رونق دوباره در این حوزه با مشکلاتی همراه باشد، اما این میزان استقبال، ما را به داشتن جشنواره‌ای با روح تازه و پراز اتفاقات خوب امیدوار کرد.

حجازی‌فر همچنین با اشاره به حضورش در تبریز و گفت‌وگو با فعالان نمایش عروسکی استان آذربایجان شرقی که هفته گذشته برگزار شد، افزود: در این نشست ضمن شنیدن مشکلات گروه‌ها برای تولید آثار نمایشی، قرار شد با حمایت‌های ستاد جشنواره و همراهی فعالان تئاتر عروسکی این استان، انجمن تخصصی نمایش عروسکی همزمان با افتتاح جشنواره تهران، در تبریز شروع به فعالیت کند. علاوه بر این، تا زمان برگزاری جشنواره، سفر به استان‌های دیگر و گفت‌وگو با فعالان نمایش عروسکی در مراکز استان‌ها ادامه خواهد داشت.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک ٢٢ تا ٣٠ مهر ١۴٠١ به دبیری هادی حجازی‌فر در تهران برگزار می‌شود. ثبت نام برای شرکت در جشنواره از نیمه تیرماه از طریق سایت tehranpuppet.com آغاز شده و تا پانزدهم مرداد ادامه دارد. در بخش کودک و بزرگسال هر یک ۱۵ اثر و در بخش فضای باز هم ۱۰ اثر برای جشنواره پذیرفته خواهند شد.