به گزارش هنرآنلاین، سیدمرتضی حسینی مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره برگزاری جشنواره‌های ملی تئاتر ایثار در استان‌ها گفت: جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار به میزبانی استان گیلان در ۲ بخش صحنه‌ای و عروسکی و هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز به میزبانی استان یزد در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به لزوم برنامه‌ریزی فرهنگی برای تقویت تئاتر کودک و نوجوان در حوزه ایثار و شهادت در نشستی با اعضای شورای سیاستگذاری تئاتر ایثار و بررسی شرایط و ظرفیت استان‌ها در برگزاری جشنواره‌های ملی، به جمع‌بندی برگزاری جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار در استان گیلان و هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در استان یزد رسیدیم.

حسینی درباره موضوع این ۲ جشنواره توضیح داد: جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، جلوه‌های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدا، ایثارگران، شهدای محور مقاومت (شهدای مدافع حرم)، سبک زندگی ایثارگرانه، ایثار اجتماعی در دوران معاصر، جلوه‌های ایثار و ازخودگذشتگی همسران معظم جانبازان، آزاده‌ها و خانواده‌های شهدا در دوره معاصر و جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به ویژه تاریخ معاصر انقلاب موضوع‌های مد نظر این ۲ جشنواره هستند.

مدیر گروه تلویزیونی شاهد ادامه داد: جلوه‌های ایثار در آثار نمایشی کودک و نوجوان الف (ویژه مخاطبان رده سنی ۶ تا ۹ سال) و ب (ویژه مخاطبان رده سنی ۱۰ تا ۱۵ سال) در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار نیز در قالب «از طرح و ایده تا اجرا» برگزار می‌شود.

مدیر کل امور هنری بنیاد شهید در پایان گفت: هنرمندان عزیز عرصه نمایش که متقاضی حضور در این ۲ جشنواره هستند، می‌توانند آثار خود را به نشانی که به زودی اعلام عمومی می‌شود ارسال کنند.