به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، محمدمهدی اسماعیلی روز ۲۴ تیر در بازدید از بخش‌های مختلف تئاتر شهر گفت: این مجموعه یک موقعیت کم‌نظیر است و شهر تهران به عنوان پایتخت با این نمادهای فرهنگی و هنری‌ شناخته می‌شود. تئاتر شهر، تالار وحدت، برج آزادی و دیگر مجموعه‌ها شناسنامه‌های فرهنگی و هنری شهر هستند که نگهداری و ارتقای آن‌ها رویکرد اصلی وزارت فرهنگ است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر حفظ حریم مجموعه تئاتر شهر افزود: نکته اول درباره تئاتر شهر بحث محدوده و حفظ حریم آن است که با همکاری شهرداری تهران این موضوع را دنبال خواهیم کرد. نکته دوم بحث بازسازی داخلی است که باید با تمرکز روی بخش عمرانی خودمان و تحت نظارت معاونت هنری انجام شود.

اسماعیلی درباره تخصیص اعتبار برای بازسازی مجموعه تئاتر شهر افزود: قطعا اعتبار بازسازی مجموعه بیش از ۴۰ میلیارد هزینه‌ای است که در ابتدای جلسه ذکر شد. مشکلی برای تامین بودجه وجود ندارد، برآورد دقیق بودجه برای بازسازی انجام شود. ما سعی می‌کنیم با طرح مساله در دولت، خارج از بودجه‌های وزارتخانه بودجه‌ای متمرکز برای ارتقای مجموعه اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: لازم است تعمیر تئاتر شهر به‌زودی انجام و به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس این مجموعه همزمان با پایان بازسازی‌ها با توجه به نزدیک شدن به ایام دهه فجر جشن باشکوهی برگزار شود. باید قبل از پایان ماه ذی‌الحجه و آغاز محرم و صفر هماهنگی‌های لازم برای بازسازی و تعمیر داخل مجموعه با آدم‌های حرفه‌ای ولو با هزینه بالا انجام شود تا مجموعه آسیب نبیند و نتیجه کاری فاخر و ارزشمند باشد.

اسماعیلی با اشاره به طرح اطفای حریق مجموعه تئاتر شهر، دیگر دغدغه مسئولان حاضر در جلسه گفت: هر چه سریع‌تر اوراق مجموعه تئاتر شهر به منظور انجام اقدام لازم برای طرح اطفای حریق به نقد تبدیل شود تا مشکل مجموعه در این مورد مرتفع شود.