به گزارش هنرآنلاین، نمایش «توران‌دخت» حاصل کارگاه ایده تا اجرای موسسه‌ بین‌المللی فانوس هنر پارس است که تلاش داشته تا برای اولین بار این اجرا و متن را در کشور روی صحنه ببرد. نمایش «توراندخت» نوشته برتولت برشت یک اثر کمدی است که در گروه تئاتر اجتماعی- سیاسی جای می‌گیرد و در آن به نقد ساختارهای قدرت در امپراتوری چین می‌پردازد.

همچون آثار دیگر برشت این اثر هم نگاهی نقادانه و آگاهی‌بخش به جامعه دارد، چرا که برشت معتقد بود که ضرورت اجرای تئاتر ایجاد آگاهی است. در این اثر مانند تمام آثار  برتولت برشت موسیقی و آواز جایگاه ویژه‌ای دارد که در اجرای این نمایشنامه سعی شده به خوبی پرداخته شود.

عزیز تبیان، شکیبا معتضدی، سهراب صمیمی، رایحه پاشا، دانیال محمدی، طناز نشاط، دریا ملکی، صبا خراسانی، هدیه میری، پیام میرمصطفی، سجاد طاهری، شبنم خاتون حسین‌خانی، مسعود قدیمی، ساغر کیان و النور ترابی بازیگران این اثر هستند.

همچنین محمود حسینیزاد مترجم، کاوه عیدی موسیقی، موسسه بین‌المللی فانوس هنر پارس تهیه‌کننده، صدف محسنی طراح حرکت، سجاد طاهری، رسول محمدی دستیار کارگردان، شبنم‌خاتون حسین‌خانی گریم، النور ترابی منشی صحنه، کاوه عیدی و النور ترابی نوازندگان، نعیمه شاهرخی اجرای لباس، مونا مقدم عکاس ویدئو آرتیست، مشاور رسانه‌ای زهرا سیف‌اله آهی و مهدی سربازی روابط عمومی این نمایش را بر عهده دارد.

نمایش «توران‌دخت» از  ۱۹ تیر ساعت ۲۱ به مدت 75 دقیقه در سالن شماره یک تماشاخانه سپند اجرا می‌شود و علاقمندان جهت خرید بلیت از سایت تیوال و یا به صورت حضوری از گیشه تماشاخانه سپند خریداری کنند.