به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، محمد جهانپا، سرپرست گروه نمایش «شهر پرندگان»، از اجرای این اثر به صورت سیار خبر داد و در این باره گفت: تلاش ما این است که بتوانیم با اجرای این نمایش به صورت سیار، حال و هوای جشنواره را به بخش‌های مختلف استان همدان و شهرستان‌های همجوار انتقال دهیم.

او درباره محتوای این اثر بیان کرد: در این اثر مخاطبان می‌بینند که شهرک مورچه‌ها با حمله حشرات موذی دچار مشکل بزرگی شده است. در ادامه آن‌ها باید برای نجات شهرک، فردی را انتخاب کنند تا سفری را آغاز کند و از شهر پرنده‌ها کمک بیاورد. هیچ‌کس در شهرک توانایی آغاز این سفر را ندارد تا اینکه یکی از مورچه‌های شهرک به نام موری با شرطی که برای اهالی می‌گذارد این سفر را به سمت شهر پرنده‌ها آغاز می‌کند؛ اما این سفر برای او به آسانی نخواهد بود و اتفاقات عجیبی در طول مسیر برای او رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: این نمایش بر روی صحنه‌ تماشاخانه سیار، متعلق به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی اجرا می‌شود و در بخش مهمان جشنواره حضور دارد. تلاش ما این است که بتوانیم به طور متوسط روزانه، در دو نوبت به اجرای اثر، در سطح شهر همدان و شهرهای هم‌جوار بپردازیم تا امکان بهره‌مندی کودکان و نوجوانان بیشتری از جشنواره فراهم شود.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از نویسنده: عماد نصرآبادی؛ کارگردان: کار گروهی از مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان مشهد زیر نظر محمد جهانپا؛ بازیگران: امیرحسین مالکی، مصطفی قدرتی، محمدتقی اثنی‌عشری، سجاد نوراللهی، حسام سلطانی ؛آهنگساز: آرمان پارسیان و حجت دهباشی، طراح لباس: زینب رشتی؛ طراحی و ساخت انیمیشن: کیمیا منجمی؛ شاعر: هادی رضایی.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان تا ششم تیرماه سال ۱۴۰۱ با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.