گروه تئاتر هنرآنلاین، جمعه سوم تیرماه در سومین روز برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، این رویداد نمایشی میزبان اجرای ۱۹ نمایش است.

مجتمع فرهنگی هنری بوعلی

نمایش «آورده‌اند که...» به نویسندگی محسن عمادی و هادی کیانی و کارگردانی هادی کیانی از اصفهان ساعت 11، 16:30 و 18:30 در بخش مسابقه تئاتر نوجوان روی صحنه می‌رود.  

همچنین نمایش «اتاق بازی» نوشته و کار «آرین ناصری‌مهر» از تهران ساعت 11، 16:30 و 18:30 در بخش مسابقه تئاتر خردسال در پلاتو استاد بیگلریان اجرا خواهد شد.   

مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی

«باب اسفنجی کرگدن» به نویسندگی و کارگردانی سامی صالحی‌ثابت از تهران ساعت 11، 16:30 و 18:30 در بخش مسابقه تئاتر نوجوان در تالار اصلی این مجموعه اجرا خواهد شد.

پلاتو استاد عاشورپور ساعت 11، 16:30 و 18:30 میزبان نمایش «سومین روز تابستان» نوشته و کار محسن پورقاسمی از همدان در بخش مسابقه تئاتر نوجوان خواهد بود.

«نقل برزو» به نویسندگی سیدمحسن هاشمی با نقالی یاسمین انصاری‌تبار و زهرا داورپناه از تربت حیدریه ساعت 16 در بخش نمایش‌های ایرانی جشنواره در محوطه داخلی این مجتمع فرهنگی هنری اجرا خواهد شد.

محوطه بیرونی نیز ساعت 16:45 پذیرای نمایش «محیط‌بانان شجاع» نوشته و کار لیلا بیگوند از تهران و نمایش «تله من» به نویسندگی و کارگردانی هیام احمدی از شاهین‌شهر ساعت 18:45 در بخش مسابقه تئاتر خیابانی است.

تالار فجر

«ریزجان» نوشته هادی حسنعلی و کار ندا وفایی از قم ساعت 11، 16:30 و 18:30 شرکت‌کننده در بخش مسابقه تئاتر کودک در این تالار روی صحنه خواهد رفت.

تالار مهدیه

این تماشاخانه در سومین روز از جشنواره از ساعت 10 تا 12:30 میزبان نمایش «سیاه چال» به کارگردانی کیارش نساجی از شیراز، «نقل رستم و اکوان دیو» با نقالی میلاد امیدوار از شیراز، نمایش «آن سه نفر» به کارگردانی امیرمحمد حسنوند از خرم‌آباد، نمایش «خواب شیرین» نوشته و کار شهرزاد شجاع‌الدینی از شیراز و «نقل رستم و تهمینه» با نقالی مهدیه بختیاری از همدان در بخش تئاتر دانش‌آموزی است.

همچین نمایش «کرمی که هیولا شد» نوشته و کار امیر جهان‌پور از ارومیه ساعت 16:30 تا 18:30 در بخش مسابقه تئاتر کودک به صحنه خواهد رفت.

تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان

این تماشاخانه در این روز ساعت 10:30 و 11:30  پذیرای نمایش «پرنده آبی» نوشته موریس مترلینگ و کار سمیرا یزدان‌پژو و آنیتا توکلی از کرج در بخش اجرای تئاتر با کودکان زیر 18 سال است.

تالار شهید مظاهری (مریانج)

نمایش «خانم خزوک» براساس اثر باغچه‌بان به کارگردانی حمید کیانیان از مشهد ساعت 16 و 18 در بخش تئاتر فراگیر اجرا خواهدشد.  

پیاده راه بوعلی

این مکان ساعت 10:30 میزبان نمایش «تله من» نوشته و کار هیام احمدی از شاهین‌شهر، نمایش «یه دنیایی که آدم‌هاش آبی شن» نوشته میثم کرمی و کار زهرا سادات احمدی از محلات ساعت 11:30 و نمایش «غولک‌های نازنین» به نویسندگی و کارگردانی موسی هدایتی از قروه ساعت 17:30 در بخش مسابقه تئاتر خیابانی خواهد بود.

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان در حال برگزاری است.