به گزارش هنرآنلاین به نقل از گزارش روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، در پیام دکتر کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی به جشنواره بیست و هفتم آمده است:

«برای تئاتر در دیدگاه ها و رویکردهای گوناگون، کارکردهای بسیار متنوع و‌ متفاوتی عنوان شده است و در ساحت های متفاوت کارویژه های مختلفی برای این هنر تعریف و تصور شده است.

در ارتباط با کودکان و‌نوجوانان علاوه بر کارکردهای معمول و متداول تئاتر، به نوعی رویکردهای آموزشی و تربیتی شکل برجسته‌تری به خود گرفته و بیشتر مدنظر اصحاب تئاتر، مخاطبین و جامعه علمی اعم از روان‌شناسان، جامعه شناسان و پژوهشگران حوزه‌های تربیتی و نیز خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

پرداختن به این جنبه از کارکردهای تئاتر، مستلزم شناختی همه جانبه از کودک و‌نوجوان و جهان گسترده و خاص اوست. شناختی مشتمل بر شاخه‌های مختلفی از روان‌شناسی، علوم تربیتی، علوم انسانی، جامعه‌شناسی در کنار تسلطی کامل و اشرافی عمیق به شیوه‌های اجرایی و‌تکنیکی تئاتر. این کوتاه، نشانگر اهمیت بسیار ویژه فعالیت در تئاتر کودک و نوجوان در هر شاخه و سمت و منسبی است.

جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و‌نوجوان در حد توان خود به دنبال ایجاد شرایط بهتر از جنبه‌های گوناگون آموزشی، تربیتی، امیدافزایی و کارآمدی برای فرزندان ایران با تکیه بر فرهنگ اصیل، غنی و متنوع ایرانی، اسلامی است. بی‌شک این مهم نیازمند همتی والا و تلاشی سترگ در تمام سطوح سیاستگذاری، مدیریتی و اجرایی است. چراکه نسل فردای جامعه و تاثیرگذاران و سازندگان آینده ایران عزیز را کودکان و نوجوانان امروز تشکیل می‌دهند و یکی از رسالت‌های برجسته حوزه فرهنگ و هنر، برنامه‌ریزی و فعالیت کارشناسانه و مثمر ثمر در این حوزه است.

با آرزوی پیروزی و سربلندی برای تمام هنرمندان، گروه‌های نمایشی، همکاران و برگزارکنندگان این رویداد بزرگ هنری، امیدوارم بیست و هفتمین گام این مسیر خطیر، ما را و تئاتر کودک‌ و‌ نوجوان را به اهداف و چشم‌اندازهای کلان این جشنواره نزدیک‌تر نماید.»